Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzzem meg apukámat...

Hogyan győzzem meg apukámat még egy tengerimalacról?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 4 éves kislány tengerimalacom. Mikor kaptam még kicsi voltam, és nem tudtam, hogy ők társas lények. Csupán csak szerettem volna egy ilyen kis tündért. Viszont kb. 2 éve sokat olvastam róluk sok mindent megtudtam, és nagyon régóta könyörgök mégegyért. Sajnos reménytelenül.

Volt, hogy napokat sírtam emiatt.

A malackámat jó körülmények között tartom!

(100-as ketrec, jó féle tápok, sok házikó, naponta törődök vele stb...)

Szóval hely az lenne, és mindent megtudnánk kettő malacnak is adni, amit egynek megadunk.

Szerintetek hogyan kéne meggyőzni apukámat?

Mindig azt mondja, hogy büdősek lesznek, és hogy már nem egy hanem két malac fog rácsot rázni nap mint nap. Próbálom győzködni mindennel, de nem megy. Én azt gondolom, hogy ha ketten lennének nem lenne zajongás (rácsrázás) mert most azért csinálja mert unatkozik. Én sem szívesen élném egyedül minden napjaimat egy ketrecben. Mert az oké, hogy rengeteget törődök vele, de az nem ugyan az mint egy fajtárs közelsége.

A rosszindulatú kommentelők kérem kerüljenek.

Előre is köszönöm a segítséget.

Én csak is a malacka szemével igyekszem nézi a dolgokat, nem az a szándék vezérel, hogy "jajj legyen még egy babusgatható kisállat" aztán meg két hét alatt megunom. Nem! Azt akarom, hogy a kisállatom boldog legyen, jól érezze magát!



2016. nov. 4. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ebben nagyon igazad van...

Apád nem egy jószándékú állatszerető ember, ha nem képes még annyit se elviselni, hogy "rázza a rácsot" :D


Miért ne rázná?? Fel akarja hívni magára a figyelmet, tök egyedül van, és KÜLÖNBEN IS: a tengerimalacok társas lények!!


Minimum még egy kellene mellé, mert, ha megnézzük az állatkertben, vagy az állatvilágban, ott csapatostul élnek egy közösséget alkotva!


Szerintem mutasdd meg ezt apádnak, nem lehet olyan hóhérlelkű ürge, aki nem fogja fel ép ésszel, hogy egy állatnak mi a jó?!


Előtte nem nézett utána jó apád, hogy milyen állatok a tengerimalacok, és mire van szüksége??


A lánya legalább egy felelősségteljes és empátiával megáldott lány!

Erre kellene büszkének lenni még pluszban!


És, hogy mennyire nem "haza" beszélek: nem veled egykorú vagyok, hanem egy 43 éves nő.

2016. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha nem érti meg apukád,akkor én simán hazavinnék még egy malacot. szerintem kb fel sem tűnne neki.

persze idő , mire összeszoktatod őket,úgyhogy jobb lenne,ha ők is tudnának róla.

esetleg mutass cikkeket arról,hogy társas lény és sokkal barátságosabb lesz,ha ketten vannak. magyarul hátha megszűnne a ketrecrázás is

viszont ha 2 éve könyörögsz már másik malacért,akkor én lehet tényleg hazavinném csak úgy engedély nélkül. így is eleget szenvedett már apukád konoksága miatt ..

szerintem vállalj be egy kis veszekedést a malac érdeke miatt.

2016. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sosem szoktam ilyet javasolni, de ez esetben én is vinnék haza egy másikat.

A kérdésedből azt veszem ki, hogy a malacok apukádék szobájában, vagy a közelében vannak, és ezért zavarja őt a ketrec rágása? Ha megteheted, vidd be őket magadhoz, és akkor megoldódik ez a kérdés.

A többi csak kifogás. Ugyan nem tudom, miért ágál ennyire az apád egy új malac ellen, talán attól fél, hogy kiesz titeket a vagyonotokból? :D Nyugtasd meg, hogy nem így lesz, nálunk is két malac van, és még nem mentünk tönkre anyagilag.

2016. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak ugyanezt tudom mondani, mint az előzők: szerezz be egy másik malacot. Én viszont semmiképp nem kereskedésből hoznám a másikat, ugyanis az onnan kikerülő nőstények nagy része vemhes, ami viszont tényleg rengeteg nehézséggel jár. A tengerimalacvédők és a tenyésztők biztosan tudnak majd segíteni.
2016. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából a nappaliban van, ezért zavarja őt miközben tévét nézünk.

Nem sokára lesz saját szobám (most a hugommal vagyok egy szobában) és akkor beviszem. Addig is megpróbálkozom karácsonyra a nagyszüleimtől, ha karácsonyra kapom igazán szívtelen dolog lenne elpaterolni, de ezt úgy sem tenné meg. Vidéken lakom, így elég necces lenne elhozni egy kismalackát egyedül a legközelebbi városból.

Mégegyszer köszönöm a segítséget! Próbálok majd érvelni, és egy nyugodtabb vitát lebonyolítani a coca érdekében!🐹

Olyan jó lenne végre igazán boldognak látni!

2016. nov. 6. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Na most ekintve mennyit eszik egy malac elég gáz hogy apád ezt sajnálja, látná 4 patkány mit képes beporszívózni...

Amúgy a rács birizgálása lehet a magány, unalom jele, nálunk 3 malac van ,csak akkor rágják a rácsot ha felizgultak hogy jön a kaja.

Ha apád nem érti meg hogy neki ez így nem jó, képzelje el a következőt.

Egy 4x4 méteres szobában élne, tök egyedül, nem lenne TV, számítógép, telefon, de még könyv/újság se, csak egy ágy, egy asztal meg egy vécé, naponta pedig, mivel a tulajdonosai úgy gondolják nincs szüksége több szociális érintkezésre, beengednének naponta 1-2 órára hozzá egy kutyát mert nekik az teljesen ugyanaz mintha egy másik embertársával élhetne.

Apád többre tartja a saját KÉNYELMÉT a malacod alapvető IGÉNYEINÉL, gratulálok....

2016. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak attól fél, hogy hamarosan a szaporulattól vezérelve száz, vagy még több kismalacka fogja rázni a rácsokat. Gondoltál Te az utódokra? Nehogy két különböző neműt vegyél!

A másik problémádra: nekem hörim volt, minden ismerős szerint "harapdálja rácsot, de úgy, hogy nem tudunk aludni tőle". Na nekem anyuék ahogy megkaptam az enyimet, rögtön beköltöztették a két ketrecnyi régi akváriumunkba. Nem kapart, és ráadásul sokkal jobb volt a panoráma!

2016. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó:

Semmi pénzért nem raknám akváriumba!! Úgy tudom őket nem is szabad!

Igazából lényegében azt hiszik hogy ha tegyük fel kapok mégegy malackát akkor már ketten lesznek de kitalálom hogy kell harmadik stb stb stb... Mikor ez nem igy lenne!

Mindenféleképpen nőstény kell a tengerim mellé mert ő is az, és tudom hogy ez a legjobb párosítás.

2016. dec. 16. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!