Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom lefogyasztani a...

Hogy tudom lefogyasztani a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés
Minőségi tápot kap. És sok friss zöldséget / gyümölcsöt. Széna egésznap van előtte a szénatartóban. Kint is sokat van kiengedve, de akkor csak általába áll, néha ugrál szalad és játszik csak. 2 és fél éves.
2016. nov. 15. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kórosan elhízott, vagy csak vékony, modellalkatú tengerimalacot szeretnél?
2016. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is hasonló problémám volt a malacommal, ezért írom neked, hogy SEMMIKÉPP ne kezdj bele a diétába, amíg nem látta orvos! Első körben vidd el hozzá, és ha szerinte is túlsúlyos, akkor az Ő tanácsai alapján kezdd el fogyóztatni. Magadtól ne állj neki, mert alultápláltra is fogyhat a malacod, ha nem tudod, mi az ideális súly.

Sajnos én is elkövettem ezt a hibát - kövérnek láttam a malacot, ezért lefogyasztottam, pedig még hízhatott is volna... Szerencsére írtam a tengerimalac védőknek, akik sürgős hízókúrát javasoltak, amit később az állatorvos is megerősített. Most már minden rendben.

Tehát még egyszer írom: ne kísérletezz, csakis állatorvosi véleményezés után kezdj bele bármibe is!

(Egyébként a felnőtt cocák súlya 800-1100 g között van, ha jól tudom, sőt a fajtatiszta hímek ennél többet is nyomhatnak. Úgyhogy ha a malacod ebben a tartományban van, nem biztos, hogy baj van vele.)

2016. nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és, a szokásos kérdés: van társa? A leírásodból úgy veszem ki, nincs. Márpedig ha lenne, akkor egész biztos nem álldogálna egy helyben, mikor kiengeded. Szóval az állatorvos meglátogatása mellett egy társ beszerzését javaslom :)
2016. nov. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, ha lemérnéd, és megírnád, hogy pontosan hogyan néz ki egy napi étrendje, milyen zöldségeket, gyümölcsöket kap, és mégis mit jelent az, hogy "sok". Melyik tápot kapja?
2016. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mennyi a súlya?

Amúgy a fő étele a széna legyen, a táp/zöldségen lehet kicsit csökkenteni, meg egy társat neki, előbbit nem fogja értékelni de ha sikerül belőni egy jó súlyra és kiszámolni mennyi zöldség/gyümi/táp tartja ott onnan már könnyű, érdemes hetente mérni és leírni, nekünk szökősek, egy lapos konyhai mérlegre teszünk egy nagy tálat, nullázzuk (ha a tied nem tud, mérd le a tálad és vond ki az össz súlyból9 és bele a malac, addig a 10mp-ig amíg lemérjük általában nyugton marad.

2016. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Referenciának, nálunk a csajok 900gramm körül mozognak, a fiú pedig elég nagyra nőtt, ő 1200 körül.
2016. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!