Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szomszédokra bíztuk a...

A szomszédokra bíztuk a nyuszikat amíg elutaztunk és mire hazaértünk a vártnál kicsit kövérebbek lettek. Hogy tudnám kicsit lefogyasztani őket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kevesebb kaját adni nekik, gondoltam veszek nekik hámot és a kertben sétaálok velük.

2016. aug. 1. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen az jó ötlet.A lényeg az hogy mozogjanak.Én is lesz szoktam vinni a kertbe a nyuszikámat és nagyon szereti.☺
2016. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
A hám nem való nyuszinak.
2016. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van olyan, hogy nyúl hám és nagyon-nagyon praktikus
2016. aug. 1. 12:13
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Örüljetek neki. Több ebéd kijutott belőlük.
2016. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, a nyuszihám nem jó dolog. Megijed valamitől, nekifut, a póráz megfeszül, visszarántja a nyuszit, és már el is tört a gerince. Egy epilepsziás nyuszi egy rohamtól el tudja törni a saját gerincét. Egy menekülő mezei nyuszi futás közben képes rá (na meg a hirtelen adrenalinlöket is veszélyes). Utóbbit láttam egyszer.
2016. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

biztosítsatok nekik nagyobb mozgásteret. ha van kertetek,akkor csináljatok egy nagyobb kifutót.

ha nincs,akkor a házban legyen elengedve napi több órában.

mit kaptak enni? ha tápot,akkor azt fokozatosan tegyétek le és természetesebb kajákat kapjon. táptól tudnak nagyon behízni

2016. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A nyuszihám üzleti fogás, de nyúlnak nem való, mert életveszélyes, még ha folyamatosan figyeled is.

Egyébként a hámmal nem tud többet mozogni, sőt kevesebbet. Ki kell engedni egy nagyobb területre őket napi 6-8 órát, ha a ketrecük min. 4 m2 (két nyuszinak). Ezek a minimumok, ha kövérek, ha nem. Ezenkívül helyes étrend (azaz semmi táp, hanem a természetes, egészséges eleségük, fűfélék, gyógynövények, levelek stb.) és így maguktól megfelelő súlyban lesznek, egészségesek és hosszú életűek.

2016. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Árpával etette őket a szomszéd és én kiengedném őket, de ha a fűre (nagy füves területünk van) akkor meg képesek folyamatosan enni. Szerintem akkor csak még dagibbak lesznek
2016. aug. 1. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:
A fű nem hizlal, a táp kifejezetten a nyúl hizlalására van. Tudják hogy mennyi elég nekik. Én a tengeri maliaimat legeltettem és annyit ettem amennyit akartak mégsem lettek túlsúlyosak.
2016. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
a szomszéd ÁRPÁVAL etette őket és nem táppal
2016. aug. 1. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!