Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire éri meg törpenyulakat...

Mennyire éri meg törpenyulakat tenyészteni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk, ő azt állítja, hogy nagyon könnyű eladni őket. Sőt, húsvét után vannak akik megunják, visszaadják, így akár többször is el tudja adni.

Van ennek értelme? Megérné őket tenyészteni?



2016. nov. 24. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Zsebpénznek jó, megélni nem nagyon fogsz belőle.
2016. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Sokkal több kiadással jár,mint bevétellel. De ha mégis ez érdekel,szerintem először Menj el szegíteni egy tenyésztőnek egy jelképes bérért és kéd meg,hogy cserébe tanítson! Különben nem tenyésztő leszel,hanem szaporító....
2016. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy amit az ismerősöd csinál az SZAPORÍTÁS!!! Gyártja (gondolom)hozzáértés nélkül a sok nyulat,teszi tönkre az idegrendszerüket.


Ő egy megélhetési szaporító.


Gyorsan beszélgess el vele! Akkor talán sikerül megakadályozni újabb tönkement életeket

2016. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne kezd bele! Én csináltam, vagyis ha úgy vesszük még csinálom. Én úgy tenyésztettem, hogy a választási kisnyulat szedte a felvásárló a közeli állatbörzén. DE! egy idő után jött a kötekedés, hogy neki csak a világos és a világos tarka kicsik kellenek, a sötétebbek nem, lökdöste visszafele őket. Utána sok kimaradt itthon nálam is, ugyanúgy másnál is. A törpék mellett rendes nagytestű nyulat is tartok, kaliforniait illetve pannon fehéret. Ők se mennek valami fényesen a piacon, de legalább azokat megpucolva megeszi az ember ha már tényleg elszaporodnak. Általában a nőstényeket, növendék szukákat könnyebben el tudom adni, cserélni, de ha sok a bak, na azokból viszont vágni kell bizony, mert herélik egymást, verekednek. Szóval ha nyulazni akarsz inkább rendes házinyúl legyen, azt még hús formájában valahogy fel tudod dolgozni vagy értékesíteni.
2016. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendes nagy nyulaink vannak. Igaz nalunk a 99%at enni viszik.

Bar most van 2 gyonyoru fiu es nem tudom mire de meg tartogatom oket....

Szoval tok hulyek azert nem vagyunk hozzajuk, de persze elsosorban kivancsiskodom. Furanak hangzott h egy nyulat elad 5x.

2016. nov. 28. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Akármilyen nyúl is az mind hányinger keltő csak is húsként rendesek mind.
2016. dec. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!