Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Heló tudtok nekem mondani...

Heló tudtok nekem mondani tengerimalac tenyésztőket Veszprém közelében vagy az egész Veszprém megyében akiktől lehet venni tényleg egészséges malacokat?

Figyelt kérdés
Sajnos nagy kár ért engem, illetve PONTOSÍTVA az egyik malacomat, mély dühöt váltott ki belőlem és egyben nagyon rossz a hangulatom finoman fogalmazva, mivel itt nem használhatok "csúnya" szavakat. A Veszmrémi állatkereskedéssel szemben vagyok NAGYON DÜHÖS! Nemrég vettem 1 lány malacot a meglévő csajszim mellé, Veszprémben, a J. úti állatkereskedésben, és rá...tam, mert az egyik soványnak tűnik, s ezt a tegnapi vásárlásom során észrevettem, de mégis megvettem a malacot, gondolván, hogy sz.....r kaját kapott ott, a jelenlegi másik leányzó mellé. De bakker, itthon nem akart enni, legalábbis nem olyan jóízűen mint a már meglévő aki mellett van, a szénára nem is reagál, így ahogy hazaértem... Jah, és pár óra múlva sem semmi,változás (sem Verse laga Cavia Complete tápot már nem igazán fogadta el, sem a Cripsy pelletet, minden verse lagás cuccot amit ajánlottak a neten megrendeltem az acanashopból, de alig-alig eszik, szénát egyáltalán) lehangolt volt, és ezután rögtön telefonáltam Ivánnak, elvittem az állatorvoshoz (Dr. Kobulej Iván)aki azt mondta, hogy hiányzik egy foga elöl, és talált a hasán egy beforrt régi heget a köldöke közelében, meg is mutatta, továbbá a fogai hátul is hiányosak, és vissza kell mennem vele holnap, Pénteken hozzá, kapott 2 (nagyon sírt) injekciót, le kellett fogni, már attól féltem ebbe a riadalomba fog rámenni, de vékony tűvel csinálta, mert mondta, hogy vastag tűnél jellemzően besokkolhatnak és lámpaoltás, és nagyon vékonnyal szabad, és vissza kell vele járni a közeljövőben tuti, s amíg élni tud. Aztán ma felhívtam ezt a "korrekt" állatkereskedést, hogy megvan a blokk róla, (mivel vettem akkor egy nagyobb fekhelyet is, meg haltápot), hogy bizonyíték róluk, a csalásról, és számon kértem, hogy mit is jelentsen ez?! Miért nem mondták, hogy beteg a malac foga, hogy volt egy hasi sérülése, és túl is nőtt a foga ami van, és most úgy néz ki, élete végéig (ami így lehet, hogy nem is lesz hosszú) járhatok vele állatorvoshoz, és segíteni kell receptre írt gyógyszerrel, emésztést elősegítővel, illetve a kakiláshoz, hogy tudjon, adott nekem kis üvegcse parafinolajat, fecsibe megvan, mennyit kell naponta szájába lőni, ez a malacnak nagyon sz.....r, meg hogy feljelentem őket (ez csak fenyegetőzés volt, mert nem tudom hogy foglalkozik e ilyennel a hatóság), bla bla. Mondtam, hogy bárcsak ne tőlük vettem volna malacot, hanem tenyésztőtől. ERRE felajánlották, hogy visszaveszik, de nyilván NEM ENGEDEM mivel náluk így ott fog elpusztulni, na meg az orvosi költségeket is figyelembe véve, biztos hogy nem, és csak rosszabb lenne a malacomnak is. És nekik állt feljebb ezek után, és mikor védték magukat (egy férfival beszéltem telefonon) elárulták, hogy egy család hozta be, több testvérével ugyanis kis összegért vesznek be malacokat és nem tudták, stb. Szó szót követett aztán kinyomtam a p........a a telefont. Nos, az állatorvos utasításait követem, de nem sok jóval tudott vígasztalni-szolgálni, mindent megtesz amit lehet, és MÉG CSERESZNYE A TORTÁN EGY VALÓSZÍNŰ FELTEVÉS, mert felmerült a dr.-ban a beltenyésztés gondolata is. És nem is igaz, hogy még "nincs 4 hónap körüli" a malac, a doki szerint több annál... Mivel rendszeresen vinni kell, így figyeli, de felkészített arra is, hogy a legrosszabb is sajnos bekövetkezhet, és a dr.Úr le is beszélt az állatkereskedésekről, elmondott pár fagyasztó dolgot róluk, így tenyésztőt javasolt, hogy rendes tenyésztőtől vegyek, ABBAN AZ ESETBEN, HA ez a mali elpusztul, ugyanis a másik lány malim egyedül maradna és vennem kell mellé egy másik lányt újra akkor. Tudtok tenyésztőt Veszprém környékén, illetve Veszprém megyében? Illetve, az állatkereskedést fel lehet jelenteni az incidensért, ti vásároltatok már így ilyen balul sikeredetten?
2016. dec. 2. 23:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!