Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartása?

Tengerimalac tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni két tengerimalacot. Anni kérdésem lenne hogy ha mikor takarítjátok őket és hogy nincs e szaguk ha a szobátokban van?? Mivel hétvégenge nem vagyok otthon ezért pénteken takarítanám aztán majd kedden reggel. Etetés és kivételük akkor is meglesz mert szülők és tesóm megcsinálnák de ennyi időt kibír takarítás nélkül??

2016. nov. 28. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én hetente egyszer, max. kétszer takarítottam.

"Szaga" van, mint minden állatnak. De ezt te nem fogod érezni, mert megszokod. Viszont, aki belép a szobádba, az fogja. Nem arra kell gondolni, hogy büdös, de minden állatnak van egy jellegzetes szaga.

2016. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Heti 2 azért szerintem ajánlott, úgy 3-4 naponta, max. 5. Különben büdösek lesznek, és különféle fertőzéseket is könnyebben szednek össze.

(Régen én is heti egyszer takarítottam, egészen addig, amíg az egyik malacom nem kapott fülgyulladást... amiről azt olvastam, hogy a nedves alomtól simán összeszedheti. Akkor jól elszégyelltem magam, és azóta kb. 3-4 naponta kiszedem alóluk a használt forgácsot, heti 1* pedig lemosom a ketrecet és a kellékeket.)

2016. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ketrec nagyságától függ a takarítás, de persze minél többször annál jobb:)

szerintem nincs szaguk, max a szénának és a forgácsnak lehet egy kicsi...

2016. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem büdik. A forgács és széna illatot lehet érezni én mind a kettőt nagyon szeretem. A malackáknak is ilyen illata van mert átveszi. Amikor fehér répát eszik akkor a szájánál olyan azt szoktam szagolgatni jaaj annyira jó XDXD

És olyan 3-4napota kell takarítani szóval jaja jó lesz úgy.

2016. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!