Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha tenyésztőnél vásárolunk...

Ha tenyésztőnél vásárolunk hörcsögöt vagy patkányt, akkor kevesebb az esélye, hogy daganatos lesz?

Figyelt kérdés
Tehát a kereskedésekben szinte csak beltenyésztett állatokat árulnak. Tenyésztőnél elvileg ez nem fordulhat elő. Így szerintetek ha tenyésztőnél szerzünk be hörcsögöt vagy patkányt (amely állatkáknál általában a legnagyobb a daganat kialakulásának az esélye), akkor kevesebb a valószínűsége, hogy daganatosak lesznek? Tudom függ a tartástól is, hogy miket kapnak enni, de a hajlam az kisebb lesz így? Volt esetleg valakinek valamelyik állata a kettő közül, amelyiket tenyésztőnél vette, mégis daganatos lett? A válaszokat előre is köszönöm.
2010. máj. 1. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hörcsög daganatos? Eleve csak 2-3évig élnek...
2010. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szervusz!


Van egy oldal, ratmania.hu, ajánlani tudom csak. Érdeklődj a fórumon, hátha van olyan tag, aki hörcsögökkel is foglalkozik, nem csak patkányokkal :).

A kereskedésből vett állatokkal az a baj, hogy általában beltenyészetből származnak, ami genetikailag hátrányos, nincsenek megfelelően szocializálva, akár születésétől kezdve valami maradandó betegsége lehet, könnyebb élősködővel beszerezni őket, ráadásként úgy-ahogy támogatod az eleségtenyészetet is.


Amúgy nem a daganatos betegségektől kell félteni őket, hanem leginkább magadat kell félteni, mert nincsenek (javarészt) szocializálva, és hamar elveszíthetsz pár darabot az ujjadból ;).


Na csáó :)

2010. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt hörcsögöm és patkányom is.(csuklyás patkány)

Mivel az élettartalmuk elég rövid,így volt alkalmam állatkereskedésben és tenyésztőtől is vásárolni. A tapasztalatom azt mondja,hogy teljesen mindegy hol veszed.nekem volt hogy a patkányom daganatos lett pedig tenyésztőtől vettem vagy éppen állatkereskedésből.De volt olyan patkányom is amelyik szép nyugdíjas kort él meg,és csak szépen elaludt..

Hörcsögeim közül soha egyik sem volt daganatos...Pedig a hörcsögöket csakis állatkereskedésben vettem..

Egyébként nem tudom,hogy számít-e mit esznek,mert a patkányoknál daganatos lett az is amelyik kimondottan minőségi patkány eledelt kapott,és egészséges volt az amelyik szinte házi koszton élt..

A patkányokról annyit,hogy soha egyik sem harapott meg,és nagyon okos állatok..(és tiszták is mert rendszeresen takarítják magukat)

2010. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk:

1 Az, hogy egy állat beltenyésztett NEM jelenti, hogy beteg is lesz. A beltenyésztés pusztán a recesszív tulajdonságokat hozza elő, DE ez akár jó is lehet, nem csak rossz!

2 Ami tenyésztett, az valamilyen szinten MINDÍG beltenyésztett is. A beltenyésztés bevett eljárás a tenyésztés során.


Ettől függetlenül teljesen mind1, hol veszed. A rák kialakulása kockázati tényezőktől függ, nem a származástól. 1 kivétel van, ha erősen rákkeltő hatásoknak volt kitéve az állat generációkon keresztül, ilyenkor értelemszerűen a kevésbé fogékonyak maradnak életben, csak ilyen állat gyakorlatban nem igen beszerezhető/létezik.

2010. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!