Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimala...

Mennyibe kerül egy tengerimalac mindennel együtt ami kell neki?

Figyelt kérdés
Szóval egy kisállat kereskedésben mennyiért tudok venni tengerimalacot? Mekkora ketrec kell neki minimum? És tényleg muszáj kettőt tartani? Mert nem szeretném hogy szaporodjanak. Akkor esetleg két lány vagy két fiú is mehet egyszerre? És mennyi a ketrec a játékokkal meg mindennel együtt? Köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 9. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb amit javasolni tudok az a nyúl ketrec, de Apám személyre szabottan csináltatta, tehát egyéni paraméterekkel, nem volt a rács tetején semmi, mert soha nem ugrott ki, csak két lábra állt nézelődni, abban az esetben érdemes teljesen zárt tartást alkalmazni ha kutya macska is lenne a közelében.

Ha nincs lehetőséged arra hogy sokat legyen kint akkor 120cm hosszú - 55cm széles - és min 25cm magas legyen a kifutója. Ebben ketten is elférnek

Egy faház illő nekik szeretnek elbújni, a legnagyobb játék pedig ha szabadon mozognak a lakásban.

Ha van rá lehetőség egy olyan papír cső is jó elfoglaltság amin átférnek.


1500-3000-4000ft-ig mehetnek az áraik. Érdemes kicsiket venni és azonos neműt ha nincs szükség szaporodásra.

2016. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 elwera ***** válasza:
Lehet ha nem boltban veszel ingyen elvihető is találsz. Elvileg tudok egyet én is, vagyis ajánlgatott nekem valaki, de nekem nem kellett.
2016. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1) tenyésztőtől vegyél, vagy fogadj örökbe, az ingyen van

2) 120*60

3) igen

4) igen

5) nézd meg a fressnapf, vagy webáruházak oldalát, nekünk majdnem 5 éve úgy 15ezer körül volt, igaz eggyel kisebb ketrecet vettünk

--> gemon.ro, tengerimalacok.hu oldalt alaposan olvasd át

2016. dec. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg kettő. Viszont jó ötlet,hogy azonos neműeket vennél,csak is így szabad,vagy ha ellenkező neműek,akkor ivartalanítani az egyiket legalább.

De egyszerűbb két azonos neműt.Arra figyelj,hogy a kereskedésben nagyon gyakran VEMHESEN adják el a lány malacokat,úgyhogy ha nem muszáj ne kereskedésből vegyél.Tenyésztő,hobbi tenyésztő, malacmentés..Jó opciók lehetnek.

A kereskedést tényleg kerüld,szerintem nem hiányzik,hogy hazavidd a malacokat és pár hét múlva lefialjanak.Főleg,hogy ezek erősen beltenyészett almok szoktak lenni.Mindenképp jó helyről vedd őket.

Van pár dolog,amire figyelni kell majd(pl karomvágás), de ezekről sokat olvasgathatsz a neten.

Helyigényük annyira nem nagy,elég lusták,de minimum 120x60 ketrecük legyen.De inkább nagyobb. Hogy minden felszerelésük beférjen és nekik is maradjon hely, 150hosszú ketrecet ajánlok. Abba tuti minden befér.

2016. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Én az örökbefogadást ajánlanám, összeszokott, egészséges párokat adnak, akik ráadásul már megszokták az emberi érintést, kezesek, játékosak. A tengerimalacvédőknél tündéri párokat lehet örökbe fogadni, ingyen. Az örökbefogadási feltételek teljesen korrektek.

2. Egy 120-as ketrec állapottól/márkától függően kb. 5-10 ezer, egy közepes zsák minőségi Versele Laga táp 3500 (hónapokig elég), Fressnapfban a 150 literes széna 2700 (szintén több hónapra elég). Emelet, itató megvan 2-3000 Ft-ból, egy textil bebújó 1500-2000. Az almozást neked kell eldöntened, nagyszemű, natúr forgácsból kb. 500 Ft a heti adag. Érdemes egy házipatikát is kialakítani a malacoknak (Cebion csepp, Trovet táp, fecskendő, Espumisan csepp, Betadine oldat, konyhai mérleg), valamennyit ezekre is kell áldozni, de ez csak egyszeri beruházás. Illetve már a kezdéskor nagyon fontos, hogy kinézz egy "malacos" állatorvost, ahova baj esetén vinni tudod őket, a hagyományos kisállatorvos sajnos nekik nem megfelelő.

2016. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Attól függ milyen fajta t.malacot akarsz. Nekem tropicolor van. 3012 ft ba került minden.
2016. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!