Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a házinyúllal?

Mit csináljak a házinyúllal?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk eggyet. nekem ez az az első nyuszim ugyhogy még elég tapasztalatlan vagyok.

este mikor hazahoztuk berendeztük neki a ketrecet ez egy tágas kb 1 méter széles fél méter hosszó ketrec. van benne egy itató etető és egy wc. ide be is tettük. megvártuk hogy kijelölje a területét. elsőre sükerült a wc jét megtalálnia, ezután kiengettük egy kicsit. sajnos nem a wc be kakál de pisilni csak oda jár. reggel mikor felkeltem elvégeztem a magam dolgát. kivettem a ketrecből és akkor már kitakarítottam (összeszedtem a bogyóit) közben sétálgatot feljött rám és visszamászott. azóta nyitva van a ketrece ha kiszeretne jönni akkor ki tud, viszont eddig csak a ketrecben ült.

mit tegyek a nyuszival hogy jól érezze magát? hogy mászkáljon? van olyan hogy túl foglalkozunk a nyuszival? van esetleg ilyenről szóló oldal könyv vagy valami? elvégre azért vettük a nyuszit hogy ő is jól érezze magát :)


2016. dec. 20. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Gondolod, ha megszokja a környezetet, és a lakás minden részében szabadon közlekedik, majd dolgát végezni visszajár a ketrecbe??? Kétlem, és attól kezdve ott lesznek a bogyók a talpad alatt, a széken, kanapén, nem lehetsz biztos a saját életteredbe, hogy hol, mikor tenyerelsz bele!
2016. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem beszélve, hogy összerág mindent.
2016. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A nyúl nem olyan, mint a kutya, macska.
2016. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet vele túl sokat foglalkozni. :)

Egy kis nasival minden állatka szívéhez közelebb tudsz férkőzni.

És meglepő módon: a nyúl lehet szobatiszta! És jó esetben kis és nagydolgát is a nyuszivécébe végzi. Majd ha érzi ott a saját szagát, akkor mindig odamegy, persze nagyon kell figyelni, hogy sehol máshol ne érezze!

Még meg van szeppenve, szoknia kell a környezetet, titeket is, de idővel felbátorodik!

Kiengedni akkor jó, ha van napirend: mindig ugyanakkor engeded ki, ugyanannyi időre. Azt akkor már várni fogja, és nyugisabban tűri a bezárt időszakot is.


Az tény, hogy szeret rágni, és figyelni kell rá, pl. betegesen vonzódnak az elektromos kábelekhez. Időben meg kell oldani, hogy ne férjen hozzá, és "nyuszibiztos" legyen a lakás. Egy-két játékról sem árt gondoskodni neki, hogy elfoglalja magát. A miénk szerette a gyerekem egyik játékautóját lökdösni, ami közben kattogott, meg nyúzta állandóan az egyik plüssállatot. Tönkre fogja tenni, csak olyat adj oda, amit nem sajnálsz pár nap múlva kidobni!



A fb-on biztos vannak még nyúltartós csoportok, keress egyet, ott fogsz kapni tanácsokat és segítséget rutinos nyúltartóktól is.

2016. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát most kijött magától egy kicsit mászkált fel alá. még nem kakilt sehova. máshová kakil: hát egy kutyánál is benne van hogy nem lent végzi a dolgát.... van felmosó és ennyi. ezen nem kell bosszankodni.

amit még pl nem tudok:

fürdetés: sztem mint az embernek illetve kutyának vagy épp a nyuszinak is kell egy kis fürdés hogy tiszta legyen. viszont nem szereti a huzatot. ha megfürdetjük (ha tűri persze) akkor hadjuk hogy magától száradjon illetve törölközővel, vagy lehet eset hajszárítóval szárítani?

2016. dec. 20. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Most lepontoztál mindenkit 0-ra, de amikor majd a tányérodban is ott találod a kis bogyókat, jusson eszedbe, amit írtunk. :))
2016. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt az oldalt ajánlom böngészésre, kb minden fontos témát kielemez.

2016. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!