Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe vagy arany hörcsög?...

Törpe vagy arany hörcsög? Szerintetek melyiket jobb tartani?

Figyelt kérdés
Választanom kéne, de nem tudok. :)

2016. dec. 27. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Törpehöri. Sokkal aranyosabb és nem harap.
2016. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Arany. Az arany sem harap, ha normálisan bánsz vele és nekem személy szerint sokkal jobban tetszik. Nagyobb is kicsit, jobban fogható meg emiatt. Több színben van, szebb színekben, különlegesebbekben is.
2016. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első hörcsögként szerintem az arany jobb,egyszerűbb kézbe venni.

+ha aranyhörcsögnek beszerzel minden szükséges felszerelést és később törpéd lesz,akkor ugyanúgy használhatod a régi aranyhörid cuccait.

De fordítva nem teheted meg, törpe höri után ha aranyat akarsz,akkor kb mindenből vehetsz újat!

Aranynak egyébként minimum 80x50 cm alapterületű hely kell. A mókuskerék átmérője is legalább 28-30 centi helyen. Házikó,híd stb is minél nagyobb legyen. Nekem M-L méretű felszereléseim vannak.

Törpének elég az S-es felszerelés, elég 20 centis kerék is.Helynek meg szintén egy kisebb is elég(minimum 60x40cm).

Ezeket is vedd amúgy figyelembe,hogy mennyi helyed és pénzed van . Mert az aranyhöri felszerelései ugye drágábbak kicsit.Tápból is többet eszik stb

2016. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Többféle törpehörcsög van:

Campbell ezt itthon alig ismerik és szinte egy tenyésztő sincs

Kínai csíkos: Nagyon keveset tudni róla, hazánkban egyáltalán nincs

Robovszki: Nehézkés a kézhez szoktatása akkor is ha tenyésztőtől van. De Megéri. Nagyon aranyos,én 3 tenyésztőről tudok.

Dzsungáriai : A legnépszerűbb és a legkezesebb törpehörcsög faj. Sok tenyésztőt ismerek


Először dzsungáriai törpehörcsögöt ajánlanék mert relatíve kevesebb helyet foglal (minimum 60•40cm-t) és könnyebb is beszerezni tenyésztőtől. Ez egy jó oldal ha esetleg a törpe mellett döntenél:

torpehorinfo.webnode.hu

2016. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy egyik sem harapósabb a másiknál. Persze van egyedenkénti eltérés de ha tenyésztőtől veszed szelíd hörit kapsz,legyen az arany vagy törpe :)
2016. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora helyet tudsz biztosítani neki. Nálam egy dzsungáriai törpehörinek 80*60 vm alapterületű helye van. Hiába akarják a kereskedésben rádtukmálni a színes szagos kis 20*30 cm alapterületű ketrecet, az édeskevés egy ilyen mozgékony állatnak. Ha megvan, hogy mekkora helyet tudsz biztosítani és hogy milyen összeget tudsz rááldozni a felszereléseire, utána kell kigondolni, milyen fajta hörcsögnek felelnek meg ezek az igények. Facebookon csatlakozz be a Hörcsög imádók csoportba, ott a tenyésztők is tudnak segíteni.
2016. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dönteni sajnos Neked kell. Elsősorban valóban úgy, hogy mekkora terrát/ketrecet, felszerelést engedhetsz meg magadnak. Mindkettő barátságos, ha eleget foglalkoznak velük. A törpe korábban hal. Az arany kényelmesebb kézben.
2017. jan. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyhörcsögöm lett. Nem bántam meg, nagyon szelíd. :)
2017. jan. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!