Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezek a méretek megfelelőek...

Ezek a méretek megfelelőek egy aranyhörcsögnek?

Figyelt kérdés

Ketrec: 70 cm magas, 50cm széles és 35cm magas


Házikó: 14x9x16 cm (Trixie My sweet home)


Mókuskerék: 19cm az átmérő


Tálka: 8,5cm az átmérő és 3cm magas, kerámia


Köszönöm:)



2016. dec. 27. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, még önitatóm nincs. Abból mekkorát érdemes venni? :)
2016. dec. 27. 19:22
 2/6 anonim ***** válasza:

A mókuskerék kicsi, minimum 28-30 centi legyen az átmérő!

A ketrec elmegy, de ha még nem vetted meg, szerintem ne vedd meg. Nem tudom mennyibe kerül, de biztosan találsz az áráért nagyobb méretű terráriumot,vagy használt ketrecet. Nekem 100x50cm alapterületen van aranyom és éppen hogy elférnek a felszerelései.Kisebb helyen meglennék lőve,nem férne be neki minden.

A ház amúgy jó szerintem meg a tálka is. Itatóból elég egy kisebb, 100-150 milis is szerintem.Úgyis cserélni kell naponta, nem kell nagyobb ,felesleges

2016. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hely mérete a minimum alatt van de talán belefér, csak lehet hogy nem fogsz elférni benne. A kerék kicsi lesz. A Trixie Hypno 30 cm átmérőjű kerekével jársz a legjobban mert megfelelő méretű,nem rácsos és hangtalan. Ezeken kívül még rakd tele a helyét búlyókkal és mászókkal
2016. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi a ketrec is. A minimum ugye 80x50, de ezt azért hívják minimumnak, met ennél kisebb nem lehet. A 80x50 sem nagy, de a legkisebb, ami tűrhető. 10 cm nekünk nem sok, de egy 10 cm-es állatnak igenis sok. Szóval min. 80x50-es hely kéne, de inkább nagyobb. kerékből meg 28-32 cm közötti, ami nem rácsos. A többi jó, bár a ház is csisszes, éppenhogy.. de azért jó. Viszont kell még sok más felszerelés (még több mászó, bújó, itató (a legkisebb is elég, úgyis cseréled naponta a vizet és nem isznak sokat, fürdőhomok, széna stb.

Törpének viszont minden felszerelés jó (bár éppenhogy).

2016. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A ketrec kicsi, én aranynak 100*50 cm alapterületűt vennék, és minimum 40 cm magasat, hogy a 30 cm átmérőjű mókuskerék beférjen a forgácsréteg fölé. Házikóból ne ilyen műanyag vacakot vegyél, hanem fát, hogy legalább a fogát tudja koptatni, és kicsit természetesebb közegben éljen. Nagyon sok szuper trixie márkájú fa házikó és mászóka van, én többet is vennék, hiszen szüksége van ingergazdag környezetre. A mókuskerék lehet hypno vagy running disc, legalább 30 cm átmérőjű. A tányér mérete jó.

Ezen felül kell neki egy nagyobb magas falu edény, amibe a fürdetőhomokját teszed (csincsillahomok), WC papír vagy kéztörlő guriga (akár több is), széna, forgács, papíralom, FA mászókák és játékok, esetleg kókuszdió.

2016. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már adottak ezek a felszerelések,csak a höri hiányzik,akkor törpehörcsögöt vegyél, neki megfelel mindegyik méret.

De aranyhörcsögnek sajnos kicsi a ketrec és a kerék is.(a két legdrágább)

2016. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!