Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a hörcsögtenyésztésfeltéte...

Mik a hörcsögtenyésztésfeltételei?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

már egy ideje höriket tenyesztek es adok oda/el ausztiába ismerősöknek. 1 párom van, szóval nem kell szörnyülködni ;) , nem ipari meretekben!

Viszont lene igeny egy kis bövítesre.

A lenyeg: mik a feltetelek, hogy en árulhassam őket? Számlakepeseg, állatorvosiigazolás, stb. Nemigazán talátam semmi előírást.

Köszönöm előre is.



2017. jan. 3. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországra érted? Mert itt nullába veszik az állatokat... Semmi....


Viszont ha felelős és valódi tenyésztő akarsz lenni tudnod kell:

- genetika

- színek

- tartási feltételek


De semmit sem szabályoz semmi... Totális szaporítás,beltenyészet átverés és káosz ha a magyar hörcsög tartást akarom jellemezni. Ezzel szemben pedig egy maroknyi,alig 2500 felelős állattartó küzd. Küzd a felelős állattartásért.... Küzd rengeteg dologért ami az állattartást segítené és szabályozná.


Eközben Németországban....

Törvényt fogadtak el: Minden hörcsög faj számára a MINIMUM hely 100•50 cm alapterületű.


Botrány ami ebben az országban megy...


Elnézést hogy "elkalandoztam" az eredeti témától

2017. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Magyarország tele van mocskos kutyaszaporitokkal. (sajnos) senkit sem érdekel hogy hogyan tartod és tenyeszted azokat a picorkakat. Ha már a kutya szaporítók ellen sem tesznek semmit. Egy-kettot felszamolnam aztán kész.
2017. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez eleg durva, nem gonoltam volna, hogy ilyen szabályozatlan..

A tartásukról, tenyesztesükről szerencsere van elegenő anyag.

De hogy semilyen előkepzettseg nem szükseges, ill semmi kontroll nincs az azert eleg elszomorító..

2017. jan. 3. 19:12
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Én már annak is örülnék ha a kutya szaporítókat leallitanak. Ez nem ilyen titkos dolog, elég ha felmesz jofogasra. Tényleg, senkit sem fog érdekelni hogyan tartod a horiket. De sok profitot ne remélj, ha hörcsög kell a gyerekeknek, mennek a legközelebbi állat kereskedesbe...
2017. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néhány éve egy lovat leszúrtak az utcán. A gazdija szeme láttára vérzett el. Az elkövető 10.000 ft-os bírságot kapott. Csak hogy tudj mihez viszonyítani: Egy hörcsög ketrec (0.6 cm rácsozás,kb.100x50 cm-es alapterület) 20.000 ft-ba kerül! Az állam semmit nem tesz és nem is akar ez ellen tenni. A vadászok egyre több olyan kutyát lőnek ki az erdőben,aki mellett ott van a gazdája 5 méteres körzetben... És max elveszik az engedélyét és hozzá csapnak egy nevetséges 5.000 ft-os bírságot. Tiszta szégyen...


Megkérdezhetem hogy Ausztriában Mik a tenyésztési feltételek? Ha esetleg tudod... De az én helyzetemben szerencsére no para nem soká kiköltözök Angliába (a jobb megélhetés miatt) a párommal és a kutyussal. A hörcsögöt sajnos itt kell hagynunk mert öreg már (2 év,4 hónapos) és a hatalmas stressz nem tenne jót neki. A szüleimnél lesz elhelyezve addig (bocs mindig félre megyek az eredeti témától:') )

2017. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egy hörcsög ketrec (0.6 cm rácsozás,kb.100x50 cm-es alapterület) 20.000 ft-ba kerül! Az állam semmit nem tesz és nem is akar ez ellen tenni."


Ez sajnos igaz, de ugyanekkora terráriumot lehet venni már 5 ezer forintért is használtan. :) Csak keresni kell és érte menni.

Egyébként tényleg botrány,hogy az emberek nagy része meg van győződve róla,hogy ezeket a kisállatokat elég apró helyen tartani..Nem is értem..De a többi állatnál is ez megy.. Nyulakat 80x50 ketrecben tartani stb.. Nem értem hogy nem látják be,hogy ez mennyire kicsi..

2017. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!