Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Ez normális?...

Mit csináljak? Ez normális? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Vettem egy tengerimalacot és van mindene. Egy óriási "ketrece",tettem vizet az itatóba,egy kevés temgerimalacoknak való tápot,széna van előtte házikója,játéka és mindene megvan de csak fekszik a sarokba és meg sem mozdul már kb egy fél órája.Tenyésztőtől vettük és ott volt a testvérével és anyukájával,szerintem ezért nem mozdul. Szerintetek mi lehet a baj? Félek😯

2017. jan. 5. 16:57
 1/8 anonim válasza:
19%
Mindig ilyen vagy csak most? A mi tengerimalacaink is nagyon lusták. 😁 Próbáld meg hogy kiveszed, játszol vele. Vagy vegyél neki egy barátot. 😊
2017. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

"De ne csodálkozzunk azon, hogy a frissen hazavitt, néhány hetes kölyök nagyon fél, nehéz kivenni a helyéről, és ha kézbe veszzük, rúgkapál, visít, és láthatóan nem örül a kapcsolatfelvételnek. Ez teljesen normális. Új helyre került, nincs mellette az anyja, és megszokott társai, minden idegen számára. Időre van szüksége, hogy megismerje új környezetét, a zajokat, a család életritmusát. Ha nincs egyedül, hanem például egy másik kölyök vagy a család idősebb malaca van vele, sokkal hamarabb feloldódik, és felfedező utakra indul ketrecében."


Bárcsak utánaolvastál volna mielőtt beszerezted... ezt most Gugliztam. Remek gazda leszel. :/

2017. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Tessék, itt az egész oldal. Olvasd el és jegyezd meg.

2017. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvastam sok oldalt és a tenyésztőtől is kérdeztem,de érdekelt esetleg személyes tapasztalat,vélemény.
2017. jan. 5. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Etto meg lehetsz jo gazdi, ne hagyd magad elkeseriteni ;)
2017. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A tengerimalac társas lény, gondold el nennyire félhet most egyedül egy új helyen, kiszakítva a megszokott kis családi fészkéből.
2017. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

fa*sza tenyésztő lehet,ha odaadott neked 1 db malacot.. társas állat, mindenképp el kellett volna hoznod egy azonos nemű tesóját is..

ma már késő,de holnap tényleg vedd meg a tesóját is, mert egyedül kínzás tartani.:(

a mostani reakciója az új hely miatt van és hogy elválasztottad a társaitól. a helyet megszokja,de a társait nem pótolja semmi..

2017. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nyugi. Ahigy fentebb is írták, új a hely. Viszont ha nem szerzel mellé társat, akkor ez a viselkedés könnyen állandósulhat :( Nem jó nekik egyedül.
2017. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!