Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy folytassam a tengerimalac...

Hogy folytassam a tengerimalacaim összeszoktatását? (tovább lent)

Figyelt kérdés

apát és fiát próbálom összeszoktatni.már tegnap is voltak kint együtt.

ma mikor megint kivettem őket, fél órára a végén már teljesen jóba voltak.Gondoltam akkor, egy kezrecbe teszem őket.el is voltak, a papa-malac csak egysze-egyszer berregett a kicsinek.Most viszont, kb. már fél órája újra folyamatosan meg akarja hágni, olyan a ketrec, hogy két ketrecet nyitottam egybe (átmeneti megoldás), és átugrással tudnak a másik ketrecbe jutni, nem kell nagyot ugraniuk, kényelmesen tudnak közlekedni. viszont, ahogy a kicsi menekül, át a másik ketrecbe, a nagy meg utána, már többször is ráugrott a kicsire, kergeti eszeveszetten. Most kivettem a kicsit, mert akkorát vonyított (gondolom fájdalmába). A popija is ilyen tiszta nedves. MOst is sír (itt van az ölemben) csak nem tudom, miért, vissza akar-e menni? Vagy a mamiját hívja? Mit csináljak, haggyam őket egy ketrecbe?A papa-malac is be van indulva (mert ő ott van most a ketrecbe) és ő is nyüszít, fel-alá futkos, ágaskodik. Segítseteklégyszíves!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__833586-ho.. ezt a kérdést is én írtam.


2010. máj. 5. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá nagyon, de az olvasottak alapján az én véleményem az, hogy ne rakd össze őket.
2010. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két hím egyáltalán nem biztos, hogy valaha is összeszokik, sőt... a nőstények békésebbek, de felnőtt korban még az ő összeszoktatásuk is lutri.

Ha nagyon nem akar rendeződni a helyzet, én nem erőltetném a helyedben. A tengerimalacok nehezen tűrik a stresszt, a folyamatos atrocitásba akár bele is halhat a kismalac.

A nagy azért akarja meghágni, mert így érezteti vele a dominanciáját, vagy érzi rajta az anyamalac szagát.


Legyenek külön ketrecben, és csak egyenként engedd ki őket sétálni.

2010. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is ugyanez volt a helyzet 1 éve. Összeraktam először a két fiúmalacot és én is féltem, hogy bántják egymást, de hidd el az apa malac nem bántja a kicsit, csak azt hiszi lány és megakarja hágni. Az a legjobb módszer, hogy berakod a kicsit és nem veszed ki. Kb 10 percig fog menni ez a hajsza, de aztán megnyugszanak és megszokják egymást! Nálam is így volt! Azóta teljesen megszerették egymást. Ha az egyiket kiveszem akkor sír utána a másik :)
2010. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha még nagyon kicsike a kismalac nem érdemes egymás mellé tenni őket még mert a nagy bántani fogja. nemhiába kell külön tenni a nőstényt ha terhes mert a hím megeszi a kölyköket, az az a kölykeit....először csak úgy tedd őket hogy elválasztót teszel közéjük a ketrecbe, hagy szokják egymás szagát hangját stb. később max 1 hét múlva tedd őket egybe, tarsd megfigyelés alatt őket, és ha továbbra is bántja akkor nem lehetnek együtt mert a nagyobb malacod nagyon vad lesz vele. az nem baj ha csak berreg neki meg néha megböki a fejével ezzel csak a dominanciáját jelzi, de ha harapja és nemhagyja akkor az nem jó, viszont van olyan is hogy a hím malacok a saját neműjüket is meghágják, vagyis csak akarják, mert azt hiszok nőstény, erről olvastam, de ez is elmúlik egy idő után. egy a lényeg kezdetben csak válaszd el őket
2010. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

dehogy eszi meg!!!

olvass utána, elléskor ha kell a papa malac még segít is ha kell.(az más téma, h utána szexet akar:))


Szóval, nyugodtan szoktasd össze őket, előbb-utóbb minden rendben lesz.

A nagyobb hímhez bármilyen kismalacot raksz, kb 1 hétig biztos meg akarja hágni.

ja és annyit hogy ne tarts a közelükben kislányt.

2010. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!