Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám élete többi...

Hogy tudnám élete többi részét szebbé tenni?

Figyelt kérdés
Egy törpenyuszi gazdija vagyok. Sajnos nem igazán jó...az első kb. 1-1,5 évében jól gondoskodtam róla, sokat volt kint, sokat játszottunk. Később több ok miatt is csak ketrecben volt (persze kaját, oltásokat így is kapott) sajnos így 2 évet töltött. Keveset rohangált, nagyon rossz gazdája voltam. Most megint többet van kint, mindennap fél órákat (ennyitől is elfáradt). De nagyon bűntudatom van. 5 éves lesz, eljut élete feléig és én ilyen szörnyen bántam vele. Szeretnék felelős gazdija lenni, aki rendesen foglalkozik vele, és szeretném hogy emlékezzen a jó pillanatokra! Hogy foglalkozzak vele? Segítsetek! Tudom, hogy rossz gazdi vagyok, voltam, de nem szeretnék az is lenni.

2017. jan. 14. 13:49
 1/6 anonim válasza:
3%
Tudod mit szeretnek a nyuszik? Azt. Szerezz neki egy nőstényt, akivel gyakorolhatja.
2017. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. A lényeg hogy teszel érte. Nem lesz könnyű mert a kapcsolatotok elhidegült. Légy vele naponta sokszor, simogasd futtasd vagy "tanítsd meg nyuszi agility-zni." Vagy bármi. Csak csináljátok sokat és ketten. :) Illetve szerezz mellé egy társat mert a nyulak társas állatok.


:)


Az egyes pedig nem normális. Miért tennél jót azzal hogy szaporítasz?

2017. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. csak annyit tudok mondani hogy :D és amúgy a bak nyulak tényleg boldogabbak tőle de itt nem ez a megoldás

Most már nem biztos hogy jó ötlet a nyuszi társ mert elég territoriálisak inkább te legyél vele

2017. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az agili jó ötlet meg az is jó ha csak sétálgactsz vele
2017. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akármennyi idős is, a társ jó ötlet. Társas lények. Szerezz neki fajtársat, már eleve sokkal boldogabb lesz (összeszokás után) mint előtte bármikor. Építsetek neki normális ketrecet, fejenként 2 négyzetméter kell, így néz ki egy felelős gazdi nyúlketrece: [link]

és persze egy ekkora ketrec mellett napi minimum 5órát ki kell engedni.. így lesz boldog egy nyuszi. meg sok finom és egészséges (!) kajával, azaz széna és zöld növények, lehetőleg mezei növények, nem zöldségek. Fűfélék. Ez a természetes étrendjük (persze a fokozatosság és a mértékek betartása fontos!).

A sétáltatás meg agility nem feltétlen jó egy nyuszinak, sőt..

2017. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Társnak sok helyen azt olvasom hogy az ivartalanított hím+nőstény páros a legjobb mert az egyneműek, még a csajok is nehezen szoknak össze bár nem vagyok szakértő és kivétel mindig van.

De tényleg jó lenne neki egy társ, gondolj bele hogy a nap 23 óráját egyedül tölti, te sem akarnál így élni. Az viszont jó hogy foglalkozol vele, ha lehet legyen kint többet is, az se baj ha elfárad hiszen az is kontaktus ha pl tévézel és az öledbe fekszik.

2017. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!