Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulaknál nyúlkozmetikában...

Nyulaknál nyúlkozmetikában elbódítják a nyuszit vagy simán lefogják valahogy?

Figyelt kérdés
Es a bóditas egyepkent nem veszelyes?

2017. jan. 28. 19:19
 1/5 Kim Bo Mao ***** válasza:

Nyúlkozmetika? Olyan is van? :O Kutyakozmetikus szokta kezelni őket-bár én sosem vittem az enyiméim, csak állatorvoshoz néha karmot vágni.

Semmi esetre sem altatják, mert a nyuszik nagyon könnyen alva maradnak/meghalnak altatáskor(mivel természetes állapotukban sosem alszanak olyan mélyen). A dózisukat amúgy is pontosan lemérve (minden nyuszinak más mennyiségű)adják az állatorvosok pl.: ivartalanításnál (de azt sem szokták ajánlani, mert 60%-os csak az ébredési esély!)

2017. jan. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uhh oke koszi

Csak azert kerdeztem mert nemtudtam hogy akkor most veszelyes e mert hallottam hogy belehalhatnak...Akkor valoszinuleg lefogják?

2017. jan. 29. 11:22
 3/5 A kérdező kommentje:

Hat elmeletileg van ilyen

De koromvagas meg pl lenyírja a fenekenel a szort (ami az enyeimnek elegge kene) ....

Tudom h ezt allatorvos is meg tudja csinalni csak igazabol fogalmam nincs hogy meg tudja e normalisan csinalni.Bar eddig nem volt taoasztalatom egyikben sem h hogy vagnak kormot meg ilyenek de el kene mostmar vinni oket

2017. jan. 30. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Körömvágásnál simán megfogják és levágják. Te is megpróbálhatod otthon segítséggel. Én magam szoktam.. de állatorvoshoz is elviheted. Inkább oda, hozzáértőhöz, mint kozmetikába. A fenekén a szőrt csak akkor kell vágni, ha hasmenése volt vagy ilyesmi és összeragadt.. esetleg parazita miatt. ha egészséges, nem tesz jót neki a vágás.
2017. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Altatásnál arra kell figyelni, hogy hozzáértő, egzotikus végzettségű orvos csinálja, aki gázzal altat, akkor a kockázata minimális (pár százalék). A szőrét otthon is le lehet vágni, ahhoz semmiképp nem kell altatás. Egy kutyakozmetika eléggé nagy stresszforrás lehet a nyuszinak.
2018. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!