Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kétségbe vagyok esve! Mit...

Kétségbe vagyok esve! Mit csináljak a tengerimalacaimmal?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy kb 1,5 hónapja vettünk egy állattkereskedésből egy nőstény tengerimalacot (ott megtudták mondani a nemét). Két hete vettünk mellé egy társat,ami nősténynek volt eladva.Direkt a biztonság kedvéért vettem tenyésztőtől,mert ugye azt hittem,hogy ő érteni fog hozzá,hogy véletlenül se legyen vemhesség!Na az volt,hogy ma azt láttam,hogy a tenyésztőtől vett tengerimalac épp azt csinálta a nősténnyel.Megnéztem és hím volt :( szóval több mint valószínű,hogy most vemhes a nőstény :( Ilyen helyzetben mit kell csinálni??? S.O.S.!

2017. febr. 10. 18:19
 1/4 Névtelen hercegnő válasza:
Szia! Tulajdonképpen semmit. Ha vemhes lett, magától ki fogja hordani a piciket. (Egyébként mi is ugyanígy jártunk, eltévesztették a hím nemét.) Nekünk 6-8 pici született. Viszont ami fontos: Nem szabad zavarni a nőstényt, amikor világra hozza a piciket, egymaga rá fog érezni, a dologra, különben megijed. Valószínüleg lesz 1-2 pici amelyik elpusztul. Vehetsz vitamint, amit az itatóba kell tenni, ezt állatkereskedésben találod. Remélem segítettem. :)
2017. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És különítsétek el a hímtől mindenképpen.
2017. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lefotózod a malackákat, tudunk segíteni a nemük megállapításában, addig is vedd őket külön. Melyik tenyésztőről van szó?
2017. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy hím? két nőstény is meg szokta mászni egymást, így döntik el ki a domináns.
2017. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!