Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsögneg ketrecet...

Egy törpehörcsögneg ketrecet vagy akváriumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2017. márc. 2. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz megbolondulni tőle, akkor egy terráriumnak belendezett akvárium (akváriumban ugyebár víz van, halaknak :D)

Ha ketrecbe teszed, akkor nagy valószínűséggel rágcsálni fogja a rácsokat, és az elég hamar az őrületbe fog kergetni.

De ne legyen a helye kicsi, tudjon szaladgálni, és legyen neki bent elég játék. Tarts egy kisebb ketrecet is, amibe addig rakod, amíg az állandó helyét takarítod.

2017. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy. A lényeg: Ne legyen kisebb 60*40cm-nél. Ez a minimum méret
2017. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Terrárium/akvárium mindenképp.

A ketrecben:

- valószínű rágja a rácsokat, ami hangos, idegesítő és tönkreteszi a fogait

- huzatot kaphat

- felmászhat rá és leeshet rosszul vagy beakadhat és akár eltörhet a lába

- könnyebben kiszökik

- rondább

- kihullik a forgács stb. megnem is tudsz bele túl sokat rakni

2017. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én egy terráriumot javaslok inkább, a ketrecek a fent felsorolt érvek miatt nem jöttek be nekem sem. De akár tarthatod nagy műanyag tárolódobozban is a hörit. Az IKEA-ban a Samla márkájú doboz 56*78 cm alapterületű és 43 cm magas (és csak 4.790 Ft, ami nagyon olcsó hörcsöglakhely tekintetében). Nekem kettő ilyen dobozom van, mindkettőben egy-egy dzsungáriai törpehörit tartok (mivel együtt tilos tartani őket). Nagyon imádom a nagy mérete miatt. Minden fontos felszerelés belefér, és marad elég helye mozogni is. Valamint jó magas, így tető se kell rá.

Ha további ötletekre van szükséged, lépj be Facebookon a Hörcsög imádók csoportba is.

2017. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha az állat jóléte a fontos, akkor ketrec. Nyilván te sem szeretnéd egész nap a szúrós szagú ammóniát tüdődbe szívni.
2017. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ha naponta takarítod a pisisarkot, nincs ott olyan jelentős ammónia.
2017. márc. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd erről a tüdőbeteg hörcsögöket, akiket kezeltem idáig.
2017. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyakorikérdéseken bárki bármi lehet, én is lehetek állatorvos. :D


Amúgy ha normális méretű az akvárium, nem ilyen 50 centis vagy hasonló, akkor tökéletesen szellőzi. Meg persze a pisisarkot párnaponta takarítani kell.

2017. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szervusz.

Tudok adni ingyen terráriumot, mókuskereket, önitatót stb. Budapesten az I. kerületbe kell érte jönni.

2017. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!