Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Krém/kenőcs nyulaknak?

Krém/kenőcs nyulaknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit be van gyulladva a nyuszim ivarszerve környékén a bőr. Az állatorvos megmosta azt a területet, eltávolította a szőrzetét és be is kente neki. Nem írt fel krémet, azt mondta, hogy ha tudom Betadine-nal itthon én is átmosogálhatom (törölhetem) neki a területet és hogy Neogranormonnal, Bepanthennel, vagy körömvirág krémmel kéne kenegetnem neki. Vettem ma körömvirág kenőcsöt (a gyógyszertári asszisztensnek direkt kihangsúlyoztam, hogy natúr kozmetikum kéne, mivel nyuszinak lesz), de csak itthon vettem észre, hogy elég csúnyák az összetevői, hiába mondta az asszisztens, hogy ez a legjobb, naturálisabb összetevőkkel rendelkező körömvirág kenőcs. Kipróbáltam a kicsit berepedezett kézfejemen és szó szerint úgy csípett, hogy inkább lemostam. Úgyhogy ezt hanyagolnám a nyuszimnál.


Ajánlanátok nekem olyan kenőcsöt (gyulladáscsökkentő!!!), amelynek a lenyelése nem okozhat (olyan nagy) problémát?

Köszönöm!


2017. márc. 5. 22:43
 1/3 anonim válasza:
esetleg ha körömvirágből teát főznél, és azzal borogatnád? az nagyon jó gyulladáscsőkkentő, illetve a kamillatea is, csak az szárít is. Én mondjuk ilyet főznék neki, csak vigyáznék hogy ne nyalogassa le, bár lehet nem árt neki, de ezt nem tudom biztosan
2017. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséged! Maga a "sima" körömvirág nem veszélyes számukra, kapott már szárított formában és főzet formában is (nem ízlett neki..), az áttörlés nem is hülyeség, viszont a krém fontos volna. Egy tenyésztővel beszéltem, azt mondta h Bepanthen Baby-vel kenhetem neki, viszont eléggé iszolygok tőle....

2017. márc. 6. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit a tenyésztő mondd, azzal nyugodtan kenheted. Nem várhatod el hogy csak minden természetes összetevő legyen benne, valamitől tényleg hatékonynak is lennie. Ha a Betadine összetevőit elolvasnád lehet az sem feltétlenül tetszene, de mégsem veszélyes. Nekem is van nyuszim, tudom hogy milyen ha aggódsz az egészségéért. De ha most vársz akkor csak rosszabb lehet mintha nem kentél volna rá semmit.
2017. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!