Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatnak jó emelet...

Milyen kisállatnak jó emelet nélküli, kisházas 50x80 ketrec?

Figyelt kérdés

Esetleg 2 tengerimalac, úgy hogy mellette ki vannak engedve?

Vagy 2 törpenyuszinak csak éjszakára?

Csincsillának biztos jó lenne (mellette ki van engedve), de azt nem szeretnék.

Valami más kisállat? 🙂



2017. ápr. 13. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Hörcsögök (törpe, arany)


Tengerimalacoknál nagyan necces :/


Azt hogy érted, hogy csak éjszakára lennének benne a nyuszik? Egész nap ki lennének engedve?

2017. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, a lakásba vagy az udvarba
2017. ápr. 13. 22:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 ketrec van,egy nyári és egy téli.A téli nagyobb,benti rácsos ketrec,talán 100x60-as,de ebben nem vagyok biztos.Télen nyuszi garázsban szokott lenni.A nyári ketrece jóval kisebb,kinti fa ketrec,lábakkal és létrával.Nyáron-ha jó idő van-egész nap kint van,van neki árnyékos helye,vize,kirakva széna,de dél környékén betesszük 1-1,5 órára,meg este,és reggel engedjük ki a karámjába,ami egy elkerített rész a kertben.

A ketreced méretei alapján törpenyuszinak ajánlanám,aki napközben ki van engedve,mert (szerintem) egész napra kicsi lenne neki ennyi hely. :)

2017. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehetne 2 törpenyuszinak? Úgy, hogy tényleg csak éjszakára lennének benn?
2017. ápr. 15. 09:09
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Hörcsög, tengerimalacnak kicsi, nyúlnak mégkisebb, csincsillának még annál is, a sok kiengedés max akkor működik ha napi akár 10-12 órát kint lehet, egyébként nekünk pl elég nagy malacaink vannak plusz hosszú dús szőrük van, egy ekkora helyen kb el se férnének egymástól.
2017. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Ekkora ketrecbe tehetsz egereket és hörcsögöt.

Semmi más nem jó bele, nagyon kicsi.

Egy tengerimalac pl megnő 20-25 centire.És legalább kettőt kell tartani.Szerinted jó lenne nekik ez a méret?Őszintén kérdezem.Megfordulni is alig tudnának benne ketten.Nyúlról meg ne is beszéljünk.

Tengerimalacnak vagy nyúlnak több m2 terület kéne kiengedés mellett is.Egyiknek sem alkalmas a ketrec, ha csak nem kínozni akarod őket.Arra tökéletes.

Csincsillának amúgy szintén nem jó, de mivel nem is akarsz,abba nem megyek bele.

Hörcsög vagy egér, vagy vegyél nagyobb ketrecet.

Tengerimalacnak legalább 120x60cm alapterület kéne, de azt is sok kiengedéssel.

2017. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Biztos hogy csincsillának nem jó, mert neki kell emelet is, vagy legalább egy polc
2017. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Úgy értettem hogy a méret lenne jó. Ez fekvő ketrec, a csincsillának meg inkább álló kell. Tudom, ezért sem szeretnék csincsillát, mert barátnőmnél van és neki van egy polc is.Az én véleményem szerint az a ketrec irtó kicsi egy csincsillának, de ki szokta engedni. De azért kösz, hogy írtad.


#5 Nem értem. Mi az, hogy ,,kb el se férnének" ? Most vagy elférnek vagy nem.


#6 A törpehörcsögömnek 39cm széles-36 cm magas ketrece van és köszöni, jól van. Tudom mekkorára nő kb. egy tengerimalac. Nem mondod! Véletlenül irtam oda, hogy 2 tengerimalacnak! Nem tudom jó-e (azért kérdeztem). Őszintén válaszolok. Akkor nyúlról ne is beszélj. Ha téged ennyire intimen érintenek a nyulak! 😂😂😂

Hidd el, nem akarom kinozni az állatokat. Hörcsög/Egérketrec már van. Nem veszek nagyobb ketrecet.


Egyébként én ezt találtam nyúltenyészet oldalán az elhelyezésről:

,,A nyuszi helyének legalább 80-100 cm hosszúnak kell lennie és 40-70 cm szélesnek"

Ha pedig nincs fagy, az udvaron van egy 115x85cm-s kisház.


Bocsánat, hogy feltettem a kérdést. Hisz ti csak válaszoltatok saját véleményetek szerint. 2 nyuszinak tényleg kicsi. Több választ nem kérek. Megvan már mit szeretnénk. (Nyugalom, nem 2 nyuszit beszorítani) Köszönöm a #1, #3, #7 válaszolónak.

2017. ápr. 16. 19:31
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Minek kérdezel, ha képtelen vagy elfogadni más véleményét?

A másik kérdés, hogy minek neked állat, ha csak a saját örömödet nézed, azzal nem foglalkozol, hogy neki mi a jó?

Törpehörcsögnek legalább 60x40cm alapterületű ketrec vagy terrárium kell. Aranyhörcsögnek legalább 80x50cm alapterület kell.De ezek a minimum méretek, ennél csak nagyobb ajánlott.

Külföldön 100x50cm a minimum alapterület hörcsögnek!!A minimum...


[link]

Egy normális,hörcsög igényeit figyelembe vévő lakhely valahogy így néz ki.. Mivel nagyon-nagy a mozgásigényük, naponta akár 10 km-t is megtesznek fogságban is, szerintem érthető, hogy kell nekik a hely és a mozgási lehetőség...

[link]

De komolyan nem értem, hogy miért kell egyből támadni, miért nem lehet elgondolkodni rajta?

De lépj be egy hörcsögös csoportba, akár hazaiba,akár külföldibe. Másodpercek alatt szédszednének, amiért szerinted ok a te ketreced, nem vennél neki nagyobbat...

Linkeltem két képet, nézd meg és őszintén gondolkozz rajta, hogy biztosan jól érzi a hörcsögöd magát a mostani helyén? Nem lenne neki jobb egy olyasmi helyen, mint amit linkeltem?

Mint írtam, rengeteget mozognak, futnak egy nap, sokkal többet, mint egy átlag ember.Szóval nagyon nincs rendben, hogy egy 39x36-os ketrecbe berakod.

https://www.youtube.com/watch?v=kfH8TgOknFI

https://www.youtube.com/watch?v=hjFlCVHwvMY

itt van pár videó, ez nem az én heppem, rengetegen tartják már így a hörcsögjüket..

2017. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 Olvasd végig amit írtam! És megmondtam, hogy nem kérek több választ! Sértegetést meg egyátalán nem. A mostani törpehörcsögömet pedig nem rakom át sem nagyobb, sem pedig kisebb helyre (oka az, hogy túl öreg és már a "túl kicsi" helyét sem használja ki). Ha pedig "ennyire hivatalos" ez a dolog, akkor hozzátenném hogy terráriumban nem egészséges hörcsögöket tartani, mert nem tudja kihasználni a helyet (mászni a rácsokon) és a terráriumban tartott hörcsögök nagy része idegbajos és agresszív, mert bezártság érzete van. Itt az oldalon azt olvastam, hogy valaki 40x60-as terráriumban(!!!!!!!) tartja a tengerimalacát és akar mellé társat, mert az előző társa ("váratlanul") meghalt! És képzeld, szeretem az állatokat! Van egy kutyám is. Kozmetikushoz és nyáron kutyasuliba visszük. Kölykei soha nem voltak és


A ketrecem olyan, mint:

[link]

4:14-kor

2017. ápr. 18. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!