Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacbol hogyan irtsam...

Tengerimalacbol hogyan irtsam ki az élősködőket?

Figyelt kérdés

Pár napja vettuk a gyerekeinknek a malackát.Olvasgattam rola gondozás és egyéb kapcsán.Irták hogy lehet bennük élősködő.Megnéztem es alig észre vehető fehéres hosszukás valamik másznak benne.Állatpatika csak jövőhéten lesz.Addig mit csináljak?és a patikában mit vegyel majd?

Köszönöm!


2017. ápr. 14. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt amit az állatorvos felír.
2017. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként fajtársak nélkül nem fogja magát jól érezni.
2017. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kutyat es macskat sem vittem meg allatorvoshoz mert bolhaja volt.Nyilvan most sem teszem.Mikor eloszor kell kormot vagni neki akkor elviszem es ki is vizsgaltatom.


Jovoheten mindenkepp kap egy tarsat mert en is latom hogy szuksege van ra.:)

2017. ápr. 14. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem régen tetvesen jött haza a malackám. Cicasamponnal megfürdettem egyszer, utána ecetes vízzel leöblítettem, azt nem szeretik a tetvek. (1 liter langyos víz, 1 kis kupaknyi ételecet). Ezt kipróbálhatod esetleg.

Állatpatikában meg SH Rodemectin spot-ont érdemes venni neki.

2017. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd ha félrekezeled, akkor a gyerekednek VOLT egy malaca. De te tudod :)
2017. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ilyenkor a ketrecét is érdemes ecettel alaposan kitakarítani.
2017. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszi!:) ő is sajnos ugy erkezett csak eddig nem vettem eszre.

Kiprobaljuk.Aztan jovoheten a patikaban ugyis megmondjak mit ajanlanak.

2017. ápr. 14. 19:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon mindig vannak mindent tullihego emberek..

Szerencsere ha lathato a parazita akkor konnyebb a kezeles.

Mazli hogy eddig nem sikerult egy allatot sem felre kezelve kinyirni, mikor bolhajuk volt.Jelen esetben tetu van de mikor a lanyom haza hozta a tetut o is meguszta a felre kezelest.Pedig a patikus altal ajanlott kencet hasznaltuk.

2017. ápr. 14. 19:11
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 tudod töredék annyi orvos és patikus ért a tengerimalachoz mint a kutyádhoz vagy a lányodhoz, bolhanyakörvet nem akarsz a malacra tetetni ha már a kutyának is szabad?

Bocsánat ha "túllihegem" de nincs kedvem nemtörődömségből kinyírni a kisállatom mert lusta voltam elbaktatni az orvosig aki akár azt is meg tudja mondani ha épp nem is jó élősködőre akarom kezeltetni.

2017. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért az enyhén gáz, hogy egy körömvágás miatt orvoshoz akarnád vinni, amikor azt nem is feltétlenül kell csinálni, ha megfelelően tartod, sőt, simán otthon is elvégezhető procedúra, de egy élősködővel nem akarod elvinni, mert te NYILVÁN jobban tudod mint a doki.
2017. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!