Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszi a szénát a kis...

Miért nem eszi a szénát a kis nyuszim?

Figyelt kérdés
5-6 hetes lehet állatkereskedésben vettem ők azt mondták ennyi idős, másfél hete van nálam nagyon bátor kis nyuszi már most teljesen készhez szokott egyáltalán nem fél eleinte ette a szénát rendesen de raktam neki tápot is rendesen gondoltam azért nem eszi a szénát ezért csak reggel este adok neki egy keveset ,pedig jó fajta szénát vettem neki.

2017. ápr. 15. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Nem inkább zöldtakarmányt kellene neki adni ?
2017. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
meg nagyon fiatal adj neki tapot, vizet es egy keveske szenat. napi par szalnal tobbet ebben a korban nem eszik meg, hagyd ra hogy mennyit eszik. egy nagyon keves reszelt repat (nehany szalacskat) adhatsz neki. zoldtakarmanyt ne, es salatat a kesobbiekben se, inkabb kis mennyisegben vekony szalu fuvet kaposztalevelet. majd ha elmulik legalabb 10 hetes.
2017. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizet is adsz neki rendesen?

"kézhez szokott". A legtöbbször az a baj hogy annyira meg van

fogdosva, gyomrozva hogy lehet nem is élik túl ezt a fajta "szeretetet".

2017. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kivenni még csak kicsit megsimogatni ha engedi de mindig odajön ha adok neki tápot kinyitom az ajtaját víz van neki rendesen golyós itató tudja használni. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 15. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne adj tapot pár napig, széna viszont egyen előtte korlátlanul, mivel az a fő tápláléka.
2017. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A megfelelő nyúltáp

- Fű és széna mindig

- Zöldtakarmány: naponta egyszer kétszer, a hozzászoktatás után többször is

- Friss zöldség, gyümölcsből kevesebb ( zöldség naponta kétszer/ gyümölcs 1-2 hetente egyszer)

- Faágak: rendszeresen

- Víz: korlátlan mennyiségben, naponta cseréljük

- Ínyencségek: zöldség, gyümölcsdarabkák, gyomnövênyek, virágok időnként, ami nem mérgező, erre nagyon figyelj oda!! ( amiben nem vagy biztos, hogy etethető nyuszival, mérgező-e számára, azt ne add oda neki előbb nézz utána)

-Némi száraztápra vagy pelletre ( egy teáskanálnyira testsúlykilogrammonként ) csak a télen is a szabadban tartott nyulaknak, néhány nagytestű fajtának, vagy tenyésznyulaknak van szükségük. Tegyünk szívességet nyulainknak, és már kezdetben se adjunk nekik sok tápot, állítsuk át a táplálkozásukat!- friss takarmánnyal vigyünk változatosságot étrendükbe, vegyünk kizárólag gabonamentes száraztápot, és ahány kiló annyi kiskanál táp elég neki naponta. ( a száraztáp abraktakarmány, s mint ilyet,csak kivételes esetekre, és a legcsekélyebb mennyiségben adjuk! Az egészséges, változatosan és jól táplált nyulaknak nem szükséges tápot adni. Ez persze sokkal ízletesebb nekik mint a száraz széna, de épp ezért túl kevés szálastakarmányt fogyasztanak, ami fog és emésztési problémákhoz vezet!( ezért táplálkozása 90% át is akár a széna tegye ki. )

Nem megfelelő táp pl:

- száraztáp: felesleges,/ túlsúlyt/ fog és emésztési gondok/ magatartási problémákat eredményezhet. Ezért tápból olyat válassz , aminek rosttartalma minimum 20% nál van, mivel a nyulnak magas a rostigénye

- snackek: rágópálcák, karikák stb- túl sok cukrot és keményítőt tartalmaznak!

- joghurtos tabletták és más tejtermékek: ezek a nyulak számára nem természetes táplálékok, vagyis mesterséges kiegészítők, amik károsak lehetnek.

- régi száraz kenyér: a fogkopáson nem segít és túlsúlyhoz vezethet, illetve összetétele miatt le állhat a nyúl bélmüködése , ami elhulláshoz vezet!

2017. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat utolsó délben adtam neki tápot tegnap nem sokat ami épp elegendő neki ahogy te is írtad, és láttam hogy fogyott a széna elkezdte enni, a szobatisztaságra akarom rá szoktatni azaz wc-re remélem menni fog, köszönöm.
2017. ápr. 16. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!