Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim nem eszi a szénát,...

A nyuszim nem eszi a szénát, a nagy részét csak kirángatja a szénatartóból. Nektek melyik fajta széna vált be?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én mindig másikat veszek. Megnézem, hogy melyik frissebb, zöldebb, mert azt szereti, márkától teljesen függetlenül. Lehet, hogy amit te vettél, kicsit régebbi volt, és már száraz, azért nem kell neki. Azt az enyém se eszi, csak szétszórja
2013. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy a fajta, csak friss, illatos, tiszta legyen.

Nem lehet, hogy unatkozik és azért csinálja ezt? Van amelyik kaját halmozza fel, mások a ketrecet rágcsálják ilyenkor.

2013. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az enyém Lolo pets márkájút kap, netről rendelem. Nagyon szereti, az 500 grammos csomag egy hét alatt elfogy. Mondjuk ő is rángat ki belőle, aztán azt már nemigen eszi meg, úgyhogy megy a kukába is, de nem olyan sok. Még más fajtával nem próbálkoztam (kicsi még a nyuszim, meg ami bevált azon egyelőre nem is akarok változtatni). Ennek az ára is efogadható. De ő pl. a vastagabb szálakat nem annyira szereti, volt olyan csomag, ami nagy részben abból állt, sok ment belőle a kukába, mert kirángatta és nem ette meg:S
2013. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
régebben fit+fun-osat használtam de csak a 30 litereset mert annak volt a legjobbb illata, de kb 2 hónapja átszoktam a Tierell szénára mert azért könyebb elmenni az állatkereskedésbe mert ahol lakok fressnapf a város másik felébe van de nekem ez a kettő ami úgy bejött mármint a nyuszkónak :DDD
2013. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Tierell vált be. :)
2013. jan. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A legjobb a bálás haszálsz széna, ami nem zacskózott és nincs összetörpe. Amúgy a legolcsóbb is. 1 bála úgy elég 1 évre :D
2013. jan. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak először 2 zacskó más szénát vettem, egyik sem ízlett neki, csak kirángatta. Pedig ezek drágább szénák voltak. Aztán megvettem neki a legolcsóbbat amit találtam és azt meg imádja. Szerintem próbáld meg más szénákkal is.:)
2013. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A miénk egyiket sem ette, csak játszott vele, végül a törpenyulas oldalon keresztül rátaláltunk a szénák királyára. :) Hatalmas zsákban hozza az eladó azt, amit ő vág a réten. Isteni az illata, állaga, minősége, színe. Na, azóta eszik szénát.
2013. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinált,erre én nem töltöttem tele a szénatartót,hanem kevesebbet tettem bele egyszerre és miután az már fogyóban volt, kapott egy következő adagot.Persze ez a módszer csak akkor működik,ha itthon vagyok és tudok erre figyelni.Ha nem vagyok itthon/vagy éjszaka van akkor teletöltöm.

Na, de azóta sokkal kevesebb széna landol a kukában,mivel a kirángatott szénát már ő se eszi meg,max ha visszateszem a tartóba és összekeverem a friss adaggal.


Több szénát is kipróbáltunk már, amit szeret az a lolo-s,de az abszolút kedvenc a petluxury.(én spárban veszem)

A többi nem nyerte el a tetszését.

2013. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy cikket a jó szénáról.

[link]

Nálunk is a bálás tavaszi széna jön be legjobban. De kaszálásig már nem nagyon fogsz kapni, leföljebb sarjúszénát.

Tenyésztőktől vagy fórumokon, apróhirdetésekben, lovardákban találsz.

2013. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!