Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 kisgyereknek (5 év alattiak)...

3 kisgyereknek (5 év alattiak) milyen házi kedvencet javasoltok?

Figyelt kérdés

Amit tudnak simogatni, ki tudnak venni a ketrecből nyáron a fűbe.

Itt a kisállatkereskedésben ami van az aranyhörcsög, csincsilla, tengerimalac, fehér egér, fekete kopaszfulű egér (azt hiszem, törpe hörcsög, törpenyúl.

Mindenképpen párt szeretnénk venni és olyat ami könnyen kézben szokik.



2017. ápr. 27. 23:50
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és degu.
2017. ápr. 28. 00:03
 2/22 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem a nyúl a legideálisabb. Én egyszer kitettem a tengerimalacomat a fűre. Nekiiramodott, és nem túlozva 1,5 óra kergetés után bírtam elfogni. Simán kiszökik. A nyuszi (az is volt nekünk) nem olyan gyors,és nem harapós,viszont egy nagy,szerethető szőrmók. Viszont pénz, meg idő kell hozzá. Sokan azthiszik,hogy csak úgy bedobják őket a ketrecbe,és csak úgy jól van,éljetek alapon kinthagyja. Hát ez marhára nem így van. Heti 2 takarítás,napi etetés,napi vízcsere,napi egy adag zöldség (k betűsek kivételével),napi minimum egy kézbevevés,mert elszokoik az embertől,és agresszívvá válhat... sok boldogságot,egészséget az új jövevényhez. Mindenképp írd meg,hogy mi lett végül. :D
2017. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

3 kisgyerek "tutjgatása" és akkor még a rosszabbakról nem is beszéltem óbégatás, sírás, üvöltözés, nyúzás, állatok szekálása az eleve kikészíti egy állat idegrendszerét! 3 gyerek mellé én semmilyen ilyen állatot nem javasolnék, amit lehet "babusgatni", mert ez egy állatnak rendkívül rossz, hogy állandóan cseszegetik!

Óbégatás, sírás, kiabálás, családi drámák még nincs is benne.

2017. ápr. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek a felettem szólóval.

Viszont nem kell elkeseredni, vannak eszméletlen plüssök már, amik teljesen úgy viselkednek, mint egy élő cica vagy nyúl. Olyat vegyél nekik, de ugyanúgy ne hagyd nekik, hogy tépjék, ha esetleg a jövőben élő kerülne oda, először a plüssel bánjanak jól...

2017. ápr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp veszünk valamit, persze nem hagyjuk nekik, hogy bántsák.

Első, Köszönöm, utána olvasok a nyuszitartasnak. :)

2017. ápr. 28. 02:55
 6/22 anonim válasza:
60%
A KECSKE AZ IDEÁLIS VÁLASZTÁS!!
2017. ápr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
csincsilla éjszakai állat, napközbe amikor alszik akkor nem igazán jó dolog piszkálni,de alapba se jó dolog dajkálni,nyomorgatni stb mert ledobhatja a szőrét.
2017. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyik sem, általában nem kedvelik a simogatást.

Ha már feltétlen muszáj, akkor nyúl vagy tengerimalac, két egynemű példány, és lehetőség szerint ne állatkereskedésből vegyétek.

Meglepően nagy helyigényük van, és nem csak nyáron a kertbe, hanem a lakásban is ki kell engedni őket napi több órát, persze felügyelettel, hogy ne rágjanak meg semmit, illetve a gyerekek ne lépjenek rájuk véletlenül.

2017. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A törpenyúl kifejezetten érzékeny állat, rosszul tűri a stresszt, ami a 3 gyerek szeretgetésével jár. Érzékeny az emésztése, ha beteg,az csak akkor látszik, mikor nagy a baj. Ekkor már órákon múlik az élete, azonnal rohanni kell vele orvoshoz.

Ha valami nem tetszik neki, akkor agresszíven reagál. Karmol, harap.

Várjatok még ezzel pár évet.

2017. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%
Én egy gyerekbarát középtermetű kutyát vennék kifejlettet, aki jól tűri ha macerálják.
2017. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!