Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy fekete egerem. Szép...

Van egy fekete egerem. Szép csillogó a szőre, egészségesnek látszik. Viszont egy ideje észrevettem, hogy hátul a nyakánál mintha lenne valami, kevesebb a szőr, és mintha sebes is lenne, és vakarja. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor tenni? Tisztán tartom, a kosztól nem lehet. Próbálok neki egészséges, vitamindús kaját adni.
2010. máj. 15. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, bőrbetegség is lehet. Ha sebes, esetleg kenj rá betadint. Lehet, egyszer vakarózott és a karmaival felsértette a bőrét. A seb gyógyulni kezdett, ezért vakarja. De ez csak találgatást, talán doki tudna többet mondani. Az én hörimnek is minden jót megadok, patyolattisztán van tartva, változatosan etetve, mégis a karmaival felsérti magát vakarózás közben, és az egyik sebből egy nagy tályog lett, mert elfertőződött. Jelenleg dokihoz járok vele, de nagyon csúnya a seb, már kapott antibiotikumot is, kenem már a második fajta kencével, de lehet műteni kell, akkorára duzzadt. És mindez egy két milliméteres sebből keletkezett. :(
2010. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát, el fogom vinni az állatorvoshoz akkor. Minden jót a höridnek!
2010. máj. 15. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
valószínű egy bőrbetegség, nekem a hörimnek volt ilyen kapott egy cseppet amit egy kanálról lenyalt és addig kelett ezt adni neki még el nem múlott. A legjobb ha állatorvoshoz viszed.
2010. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja utólsó vagyok. Nekem az állatorvos azt javasolta h a forgácsot amit a boldtban megveszek ien zacskósat (ien átlátszó fóliásat vagy hogy mondjam) rakjam át egy cipős dobozba, mert a zacskóban kissé nedves maradhat a forgács és elszaporodhatnak rajta gombák vagy valami ilyesmit mondott. Az a lényeg h dobozban tárold! ;)
2010. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, ez "a szárazan tárold" szöget ütött a fejembe! A vizes edényből ki szokta pancsolni a vizet és akkor egy részen vizes a forgács. Hmmm. Hétfőn tudunk menni a dokihoz, meglátjuk!

Köszönöm a válaszaitokat!

2010. máj. 16. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!