Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Válaszolnátok nekem pár...

Válaszolnátok nekem pár kérdésre patkányokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mennyire szobatiszták?

Büdösek?

Mekkorák?

Melyik a legszelídebb fajta?

Lehet őket utcán sétáltatni?

Sokat esznek? Hűségesek?

Hol lehet őket tartani?

Este élnek inkább, vagy reggel?

Hangosak?

Szófogadók?

Ha például felveszem az ölembe, akkor nem pisil le? :D


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha tudtok még valamit, akkor légyszíves írjátok meg. Előre is köszönöm minden válaszolónak :)


2010. máj. 15. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk sok házi patkány kedvencünk volt..Egész pontosan a csuklyás patkány..A saját tapasztalatomat írom le..

1. Nem szoba tiszta.Volt egy nagy ketrec(alul lent volt az alom,és a kajatál.Mindig egy helyre ment wc-ni lent.Kinézett egy sarkot a ketrecben,ott végezték a dolgukat.

2.A patkány mint állat nem büdös..HA rendesen tisztán tartod a ketrecét akkor még a helye sem büdös.legfeljebb az alom illatát lehetett érezni.Viszont ha több napig nem takarítod az almot alóla,akkor elég kellemetlen szaga van..(bár mi rendszeresen tisztítottuk,így nem éreztem soha büdösnek)

3.Minden patkány mérete más.Mivel nekünk csakis csuklyás patkányok voltak így csak az ő méretüket tudom megmondani..Általában akkora volt mint a tenyerem.(farok nélkül)a farka kb.olyan hosszú mint a teste..

4. Mindegyik szelíd,okos,de a legkönnyebben tanítható a csuklyás patkány

5.Igen, a válladon ha hozzá van szoktatva.

6. Nem igazán.Csak annyit amennyire szükségük van..Szeretik a gyümölcsöket.És igen hűséges állatka.Felismeri a gazdáját.

7. Ketrecben.Megfelelő ketrec kell nekik..legyen hely ahol alszik,ahol eszik,és ahol végzi a dolgát..

8. Mivel éjszakai állat ,inkább éjjel..De házi állatok így változó.A mi patkányunk nappal is aktív volt...

9. Nem

10.Nem.Ha türelmes vagy,és nap mint nap foglalkozol velük ,akkor 1-2 dologra megtanítható,de nem fog úgy szót fogadni mint egy kutya..

11. Ha fél akkor előfordulhat,de ritkán fordul elő..

Egy kis történet:

Mint írtam nekünk volt csuklyás patkányunk.Egyszer az egyik 12 kispatkányt hozott a világra.A fiam kiválasztott egy korom feketét,hogy neki kell.Amikor el lehetett választani az anyjától magához vette,és attól a naptól kezdve ő gondozta,foglalkozott vele..Mindent a fiam csinált a takarítástól kezdve az etetésig.Így én csak akkor láttam,ha bementem a szobájába..A patkány annyira ragaszkodott a fiamhoz,hogy állandóan a fiam vállán volt,így mindenhová együtt jártak.Ha megijedt,vagy fázott egyszerűen bemászott a zsebébe..otthon volt egy kis ketrece aminek az ajtaja könnyen nyitható volt még a kisállatnak is.Amíg iskolában volt a fiam a patkány a ketrecében aludt,pihent.Amikor meglátta a fiamat egyszerűen kinyitotta az ajtót,és már rohant is a fiam vállára..Amikor tanult akkor ott ült az íróasztalon,vagy elfoglalta magát valamivel..De ha valaki bement a szobába akkor gyorsan vagy a fiam zsebébe szaladt,vagy vissza szaladt a ketrecébe,és visszahúzta az ajtót..(ha nem látom nem hiszem el..)Szóval ők jól megvoltak majdnem 2.5 éven keresztül..Sajnos a patkányok mint kis állatoknak az élettartalmuk rövid. 2-4 év. A legtöbbnek pedig daganatos betegsége is lesz..A fiam patkánya is 2.5 évesen daganatos lett,és amikor már fájdalmai voltak,el kellett altatni..A fiam nagyon szerette,és sokáig hiányolta..

Szóval okos,aranyos jószágok,és ha azt szeretnéd,hogy olyan kapcsolatban legyél vele mint ahogy a fiam volt a patkányéval,akkor sok törődés,sok türelem,és állandó foglalkozást igényel..

Még valamit.A patkány nem harap meg!Ha ne adj isten meg harapna véletlenül akkor azért,mert vagy kölykei vannak ,és azt félti vagy fájdalmat okoztál neki,és védekezik...

2010. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én évek óta tartok patkányt, leírom a saját tapasztalataimat.

1. a saját ketrecükben bárhova ürítenek, ha kiveszem őket max elvétve fordul elő egy-egy bogyó, vagy pisi.

2. ha takarítod őket rendszeresen, akkor nem

3. a hím patkányok elérhetik a 0.8-1 kg-t is.

4. legszelídebb fajta? inkább az a legszelídebb, amivel a legtöbbet foglalkoztak

5. én is vittem őket a nyakamban, szóval ilyen formában igen.. pórázt nem lehet rájuk kötni és húzni őket.

6. elég kajásak, mindent megesznek

7. felismerik aki gondozza őket

8. leginkább egy emeletes ketrecben. inkább magasabb legyen sok szinttel, mint széles.

9. nálam délután és délelőtt aktívabbak inkább, de sok mindentől függ: mit csináltunk aznap, mit ettek, ilyesmi

10. néha sipkodnak, de alapból halkak, csendesek

11. nem lehet parancsszavakat megtanítani nekik, maximum hangokat tudnak megkülönböztetni... pl. cuppogás, füttyentés.. de nagyon sok munka árán lehet csak betanítani őket

12. előfordulhat, pl ha hirtelen megijednek

2010. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem szobatiszta kb 1-2 hónap allatt lett szobatiszta

hát néha bebüdösödik olyankor kutyasamponnal kell megfürdetni

a fark hossz:18-24 cm a test hossz:20725 cm

nem fajtól függ a szelídség nekem csuklyás van

lehet sétáltatni őket külön lehet venni nekik hámot meg pórázt

egy nap kétszer egyszer kell nekik adni kaját de azis mindig legyen előtte. nekem nagyon hűséges megismer engem felugrik felmászik rám ha szólok neki odajön hozzám és ha tetszik neki vmi azt beviszi a helyére

legjobb a ketrec

nekem nem hangos max az itatóban a golyó amikor iszik az csörög de az is 1-2 perc

nekem már csak akkor pisilbe vagy kakil ha nagyon megijed.

2010. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!