Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpe hörcsög...

Dzsungáriai törpe hörcsög vagy síriai arany hörcsög?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?

Nektek melyik a szebb

Melyik nem annyira harapás



2017. máj. 3. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dzsungáriai :)
2017. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 10 éve vannak dzsungik, aranyom még nem volt. Viszont gondold át ezek alapján is a választást:


Dzsungi helyigénye: minimum 60*40 cm alapterület, de én inkább 80*60-at javaslok

Megfelelő kerékméret: legalább 18-20 cm átmérő


Arany helyigénye: minimum 100*50 cm alapterület

Megfelelő kerékméret: legalább 28-30 cm átmérő


Facebookon a Hörcsög imádók csoportban is segítenek minden fogtos információvan kapcsolatban!

2017. máj. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az aranyhörcsögöket jobban kedvelem. Van mindkettő és volt is korábban is mindkettő. Az aranyok jobban tetszenek, nagyobbak, jobban kézbe fogható. De mindenkinek más tetszik, ez rajtad múlik.


Ahogy az előző írta, az aranyoknak viszont nagyobb hely és felszerelés kell. Törpéknek sem mondanék min. 60x40-et, mert az baromi kicsi szerintem neki. Inkább min. 80x40, nekem a 90x55-ösbe alig férnek be a cuccai (etető, itató, fürdőhomok, ház, kerék és 1-2 fajáték). Min 20 cm átmérőjű, nem rácsos kerék is kell neki.

Aranyhörcsögnek javasolt a legalább 100x50-es hely, de minimum 80x50 legyen, 28 cm-es kerékkel, ami szintén nem rácsos. Szóval az arany cuccait értelemszerűen drágább si beszerezni.

2017. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem régen dzsungáriaim volt, most pedig arany. Talán az arany jobban tetszik kicsit, mert nagyon édes a nagy füleivel.:D

A harapósság nem fajtától függ, a hörcsögök mind külön egyéniségek. Dzsungik és aranyhörik közt is vannak egyaránt barátságosak és félénkebbek/harapósabbak. Igazából a tartásuk nem sokban különbözik, főleg csak abban, hogy az aranynak kicsit nagyobb hely kell (80x60 cm az ajánlott, ha jól tudom). Enni nagyjából ugyanazt ehetik, van néhány étel ami csak az egyiknek adható, de ennek utána tudsz nézni a hörcsöginfó oldalon.

Igazából, ha tudod az aranynak is a nagy helyet biztosítani, csak azt kell eldöntened, neked melyik tetszik jobban.:)

2017. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!