Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet ez a hörcsögön?

Mi lehet ez a hörcsögön?

Figyelt kérdés

A hörcsögömön ma észre vettem két kis sebet. A nyakánál van egymáshoz közel két kis véres pötty, a szőre kihullott, és mintha fájna is neki, sípol mikor megfogom.

De annyira mozog nem is igazán sikerült megnézem hogy sérülés vagy bőr betegség.

Szerintetek?


2010. máj. 15. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van társa?
2010. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem megharapta egy vámpír
2010. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs. Kiskorában volt együtt egy másikkal de szét kellet szednünk őket, külön ketrecben voltak. A másik pár hete pusztult el, neki daganat volt a száján. Azóta nagyon dédelgetjük ezt, de hát tudjuk hogy kb. 2 évig élnek, lehet hogy ő is már a végét járja? kb Másfél éves.
2010. máj. 15. 21:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg a harapásra emlékeztet, de hát egyedül van. És a ketrecben sincs semmi éles amivel felsérthette volna magát.
2010. máj. 15. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Betadinozd le neki és majd irány a doki. Az én hörcsögöm lábán is volt egy ilyen pici kis seb, amit vagy magának felsértett a fogával, vagy körmével, azt nem tudom. Az apró kis seb valószínűleg elfertőzödött, és mára már öt forintos nagyságú hatalmas duzzadt tályog képződött belőle, ami jelenleg is orvosi kezelés alatt áll, és nem nagyon akar elmúlni. Sokat szenvedünk vele, úgyhogy előzd meg a bajt, betadin és doki!
2010. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha van párja akkor szerintem megmarta, mert nekem is van 2 hörmim :) és szét kellett őket választani...
2010. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem láttad h vakarózott volna akkor nem bőrbetegség sztem mert az én hörimnek volt gombás bőrbetegsége és ha azt nagyon kivakarja akkor lehet piros esetleg véres de sztem valami sima sebről vanszó, szóval minél előbb állatorvos.
2010. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bemászott hozzá egy mumus és megharapta :) Amugy nem tudom de kezeldd le betadinnal :)
2010. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma már sokkal rosszabb, tiszta vér az oldala. De ilyen pici állatot bármelyik orvoshoz lehet vinni? Dzsungária törpehörcsög, sima állatorvos is tudja kezelni, vagy van valami rágcsálókra szakosodott doki Budapesten?
2010. máj. 16. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Általában a "sima" állatorvosok nemigen szoktak tudni mit kezdeni az ilyen kis rágcsálókkal. Tapasztalatból tudom. Budapesten az István utcában van az állatorvostudományi egyetem állatkórháza, ott az egzotikus állat osztály, Panzán Péter van a kisrágcsálókra szakosodva.
2010. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!