Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet, hogy bolhás vagy...

Lehet, hogy bolhás vagy tetves az aranyhörcsögöm?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk a kereskedésben egy aranyhörcsögöt és én úgy látom, hogy sokat vakaródzik. Amikor tisztálkodik, mindig vagy vakaródzik, vagy a szőrt tépi és eszi magáról. Vagy ez normális a höriknél? Ha bolhás ránk nem terjedhet át?
2010. máj. 16. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha bolhás lenne azt a hörcsögnél észre vennéd...
2010. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bolhás lenne, már nem élne... gondolj bele, hogy egy kiscica is súlyosan vérszegény lehet tőle, vagy meg is halhat...

Ahogy az előző válaszoló írta, ha meg az lenne azt észrevennéd.

Amúgy meg elég sokat tisztálkodnak, ha az alom nem poros, akkor szerintem nincs neki semmi baja. :)

2010. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az én hörcsögeim is vakaróznak,de az a tisztálkodás egy része!Legalább is náluk úgy van!
2010. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem ezt nem tudtam. Ez az első hörcsögünk(6hetes) és ezt még sehol sem olvastuk, hogy ez a tisztálkodás része. Mindenhol csak annyit írtak, hogy sokat tisztálkodik. Az alom biztosan nem poros, naponta cserélem alatta.
2010. máj. 17. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy állaton élősködők vannak, azt gyakran csak abból lehet észrevenni, hogy sokat vakarózik vagy szőrtelen területek jelennek meg a bundájában. Ha a hörcsög túlontúl sokat vakaródzik, vagy harapdálja magát, akkor valószínűleg tetves. A tetveket gyakran a madarak terjesztik, és a kutya vagy macska bolhája is szívesen átköltözik hörcsögünkre. Az élősködök ellen számos készítmény kapható a jobb állatkereskedésekben, vagy az állatorvosi rendelők patikáiban.
2015. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!