Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A mókus ha beszokik az udvarba...

A mókus ha beszokik az udvarba, elhordja a tyúktojást?

Figyelt kérdés
10 tyúkom van kint a tanyán nagy, füves udvarban, erdő közelében. Ha ott vagyunk a tanyán 6-7 tojás is van naponta, ha nem megyünk ki 1-2 napig, akkor egyet sem találok. Víz, kukorica mindig van előttük.

#mókus #tyúktojás.
2017. máj. 22. 11:10
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem, a mókus nem. Nyest lesz szerintem.
2017. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttad már, mekkora egy mókus? Szerinted, mit tud kezdeni egy tyúktojással? Odébb gurítja?
2017. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A mókus is patkány, csak jobb cuccokba jár.
2017. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg valami menyét, görény vagy nyest ami elhordhatja,azok szeretik elhordani
2017. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmiféle maradványt nem látsz, tehát tényleg elviszik, és nem ott eszi meg, akkor az nem mókus.

Az 4 lábon fut, a szájába meg nem fér be.

Még a nyestnél is lehet nagyobb, én a rókát se zárnám ki. Az is előbb lop el néhány tojást, mint hogy leálljon tyúkra vadászni. Simán lehet róka.

2017. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig 4 tojást találtunk kerítésen kívül, ahova a tyúk semmiképpen nem jut oda. Délben ebéd előtt voltunk a tyúkudvarban, egy tojást sem találtunk. ebéd után újra kimentünk, a kapu előtt 5-6 méternyire találtunk egy frissen feltört tojást. Egy kb 10 cm átmérőjű csőben egy ép tojást, a fűben a tyúkok kerítésén kívül szintén találtunk 2 teljesen ép tojást. A fészekben találtam egyszer egy félig feltört tojást. De többnyire nyomtalanul tűnnek el a tojások. Ma viszont az udvarban lévő tujafákon ugrándozott egy tündéri kis mókuci, ezért merült fel bennem a gyanú, hogy lehet-e ő a tettes. Még szarka is van a környéken, de nem hinném, hogy ő is épségben odébbviszi 15-20 méternyire a tojást, mint ahol megtaláltuk őket.
2017. máj. 22. 22:36
 7/9 anonim válasza:
Mókus nem eszik tojást, de a szakra sem. Hol jártál bioszórák alatt? A kukoricát, na azt lehet elviszi a tyúkok elől, és az nyilván más állat is dézsmálja a tyúkok elől. Ahogy írták, nyest, görény esetleg róka, kutya, de az vinné a tyúkot is, bár az utóbbi nem biztos. A városlakó vett tanyát, de fogalma nincs alapvető dolgokról.
2017. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló. Köszönöm a kedves választ. Bioszórán ott voltam, nem az iskola mellé jártam. Ott tanultam, hogy madártojást, esetenként madárfiókát is megeszik a mókus, nem csak diót és mogyorót, mivel van olyan évszak, amikor a természetben nem találja ezeket a csemegéket. Mivel tanyán születtem és éltem eddig is, azt láttam, amint a kiscsirkét agyonverte, amikor megriasztottam elvitte a szarka. Azt is láttam, amint a diót felkapta a csőrével az udvaron, és elröpült vele. Róka is járt a környékünkön, de az a tyúkokkal kezdte, nem bíbelődött a tojással. Most a férjem tanyájára költöztettük a tyúkokat, ahol erdő van a közelben, onnan tűnnek el a tojások, illetve rejtélyes módon olyan helyen találunk tojást, ahol nem kellene, hogy legyen. Én nyestre tippelek, de még nem volt szerencsém találkozni vele. A mókus viszont ott ugrált előttem egy méternyire.

Nyestcsapdát tettünk ki. azzal viszont egy szarkát fogtunk. Hát ezért kérdezem mások tapasztalatát.

2017. máj. 24. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező.A mókus ritkán tényleg eszik tojást, de nem tyúkét. Az túl nagy neki és arrébb vinni (10-20 méterrel) végképp nem tudja. A szarka szintúgy. A kis csirke már könnyebb falat mindkettőjüknek. Én is nyestfélére tippelek.
2017. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!