Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire gond az, ha valaki a...

Mennyire gond az, ha valaki a törpenyulának csak tápot ad és szénát nem?

Figyelt kérdés
Nem rólunk van szó. Nekünk is és egy ismerősünknek is 2 hónapos törpenyuszink van, nagyjából egyszerre kaptuk és ma mondta, hogy az övék kétszer akkora lett mint volt. Mondtam neki, hogy ja igen elég sok szénát meg bírnak enni...Erre azt válaszolta, hogy ők nem adnak neki szénát hanem csak nyúltápot. Én nem akarok okoskodni, mert tényleg nem régóta van nyuszink de nagyon sokat utána olvastam, és mindenhol azt írják hogy az alapvető eledele a széna a nyusziknak. A miénk csak kb. egy marék junior tápot kap naponta. Szerintetek lehet ettől baja a másik nyuszinak?
2017. máj. 30. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ebbe valószínűleg bele fog halni egy idő után, rengeteg betegség alakulhat ki, bélbajok és persze elhízás.

Eleve egyáltalán nem kell a nyulaknak táp...

Széna az kell napi 24 órában, illetve friss fűfélék, növények.

Gondoljatok bele, mit eszik egy nyuszi a természetben. Na amit ott eszik, az neki a legjobb fogságban is. Lehet mondani, hogy a háziasított, agyontenyésztett nyuszik már érzékenyebbek, amiben némi igazság van, de ettől függetlenül nem alakult át az emésztőrendszerük, szóval a FRISS fűfélékre specializálódott. Mindenképp fűféle kell nekik a rostok miatt. Az átlag magyar mindin mennyiségű szénával, kevés táppal, kevés zöldséggel etet, ami százszor jobb, mint a csak táp, de ettől függetlenül még nem jó, ugyanis a főeleség széna baromi száraz, a nyuszi szervezete pedig a 95%-ban friss zöldre (nem zöldségre!) specializálódott, ezért az átlag magyar módra tartott nyuszik körében is iszonyú sok a bélbaj, bélleállás, puffadás stb.

Aki valóban egészségesen akarja etetni a nyusziját, az 1 szem tápot sem ad neki soha, hanem első körben (fokozatos hozzászoktatás után!) minden mennyiségű friss(!) zöldeleséget változatosan - ebben benne van a szükséges tápanyag, rost, vitamin, ásványi anyag, nyomelemek és folyadék).

2017. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy gond, mivel alapvető tápláléka a széna a nyuszinak, és tápból MAXIMUM egy evőkanálnyit szoktak javasolni!
2017. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én maroknyit olvastam a tápból, de mindegy is szóval sokat adnak neki nagyon. Megpróbálom valahogy megemlíteni, de okoskodni semmiképp nem akarok. Remélem, most hogy mondtam neki hogy a miénk szénát eszik, kissé utánanéznek a dolgoknak. Meg elvileg viszik oltásra nemsokára, gondolom az állatorvos is majd kicsit beszélget velük.
2017. máj. 30. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyúl a természetben is zöld növényeket, füveket, gyomokat és száraz füveket(szénát eszik). Ezt kéne kapnia, semmi szüksége nincsen tápra! Az meg egyenesen káros, hogy csak tápot kap, semmi szénát és füvet..

Az ember is ellene csak csipszen már gyorskaján , de nem lenne egészséges, az biztos.

Hosszabb távon ha így etetik, akkor sanszos , hogy rövid élete lesz szegénynek.

Van amúgy 1-2 táp, ami nem annyira rossz, de azt sem adnám nagyobb mennyiségben.Viszont a bolti tápok nagy része hulladék, én tuti nem etetnék vele házikedvencet, csak maximum akkor, ha haszonállatként tartom és nem érdekel, hogy nem fog sokáig élni a szar kaja miatt.

Szóval ja, beszélned kéne velük, hogy adjanak szénát is.Akár linkelhetsz nekik oldalakat is ezzel kapcsolatban.

A másik dolog, hogy egyedül sem nagyon kéne tartani a nyulakat, ez a másik nagyon súlyos tartási hiba..Más országokban konkrétan tilos, állatkínzás egyedül tartani nyulat.

2017. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, tudom hogy egyedül nem jó tartani a nyuszit de azután olvastam róla, hogy a miénket már lefoglaltuk, később szeretnénk mellé társat majd.
2017. jún. 2. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!