Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől viselkedik így a nyulam?

Mitől viselkedik így a nyulam?

Figyelt kérdés

A nyulamat kb. 3 hónapja vettem fél-egy évesen és már az első pillanattól kezdve nagyon kedves és szeretni való nyúl volt. Ha simiztem mindig nyalogatott, ha kiengedtem követett mindenhova. Most amikor beköszöntött a nyár egyszerűen nagyon agresszív lett. (fiú nyuszi egyébként) Karmol, nyüszög, és mintha morogna.

Közrejátszhat a meleg is? Mert egyébként iszonyú hosszú szőre van, több réteg is és elég jól levágtam már neki de még így is liheg szegény. Lehet nem bírja a meleget ezért ilyen agresszív? Mindig ki van engedve, hogy tudjon szaladgálni.



2017. jún. 12. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ivarérés is lehet, főleg ha olyan fél év körüli. Pár hetet várhatsz, hátha lenyugszik, aztán érdemes elgondolkozni az ivartalanításon.
2017. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit #1-es írt teljesen igaz, én is ezt írtam volna elsőnek.

A 2. viszont az lenne , hogy bár nemhiszem hogy a meleg miatt hisztis, de ha nagyon liheg "megfürdetheted". De ezt semmiképp ne csináld 28 fok alatt.. Mert ha az aljszőrzetét is éri víz , akkor ha jön egy nagyobb szellő, vagy nem szárad meg jól, megfázhat.. Semmiképp ne használj sampont, és egy lavorba engedj 2-5 centi hűvös vizet. Azzal locsolgasd, vagy ha erre nincs lehetőség a fülét vizezd be. És bizonyos szempontokból a meleg is lehet az oka..

Szóval ha nemtudod pontosan hogy mennyi idős csak azt tudom ajánlani amit előttem írtak! :) ;)

2017. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom mennyi idős. Ahonnan vettem (tenyésztő) az azt mondta fél éves és hogy fiú. De a nemét nem mondta biztosra mert ő ezzel nem igazán foglalkozott. A héten megnézettem és kiderült, hogy lány. Fürdetni szoktam pont így ahogy leírtad amikor 30 fok van. Szombaton megyek állatorvoshoz és megkérdezem, hogy elvállalja az ivartalanítást mert olvastam, hogy a nőstény nyusziknak rövidebb az életük mert kialakulhat daganatuk a méhükben. :/
2017. jún. 14. 15:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vállalja az ivartalanítást a doki így ez már nem opció. :( Pedig még mindig morog mikor megszeretném simogatni/fogni.
2017. jún. 17. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor örülj neki, hogy nem vállalta el az orvos, ezek szerint reálisan ismeri a saját korlátait. A nyúl ugyanis állatorvosi szempontból egzotikus állatnak számít,átlagos állatorvos keveset ért hozzájuk. A nőstény ivartalanítása pedig komoly műtét. Viszont pont mivel nőstény,ivartalanítani kellene. Nézz utána,hol van a közelben nyulakhoz értő orvos, pl.a torpenyul.hu-n naprakész lista van.
2017. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahol voltam azt mondták, hogy csak a bak nyulakat vállalják és, hogy nem is volt igény a nőstény ivartalanítására. Mivel még a szüleimmel lakok ők döntenek úgymond, és ők nem pártolják ezt. Meg ugye a költség meg az utazás miatt is. :/ Próbálok minél többet lenni vele és beszélni hozzá, kézből etetni mert egy hónappal ezelőtt olyan kezes volt, hogy még én is meglepődtem most meg...:(
2017. jún. 18. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Utána kell kérdezni hol ivartalanítják a közeletekben.

Sajnos házilag az ilyenre nem tudsz mit csinálni.Ég és föld az ivaros és az ivartalan állatok viselkedése.Aki egyszer megtapasztalja az ivartalant, az utána megérti miről beszélünk.

A másik fontos dolog a társ lenne.Egyedül nem szabad nyulat tartani. Az is okozhat agresszivitást.

2017. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam nagyon kezes volt, soha életemben nem láttam ennyire nyugodt és kedves állatot. Az elmúlt napokban szinte mindig foglalkoztam vele. Beszéltem hozzá, simogattam, kivittem a kertbe szaladgálni és már nem is morog. Néha-néha ha benyúlkálok a ketrecbe egy picit mérges lesz de már csak ritkán. Szerintem értem el nála egy kis fejlődést. :)
2017. jún. 20. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!