Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedik így a nyulam?...

Christine00 kérdése:

Miért viselkedik így a nyulam? Mi csináljuk rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy törpenyuszim 4 hónapja , párommal közösen élünk és ő a mi kis házikedvencünk . Az elején az elsô hónapba minden szép és jó volt, rendbe volt, nem csinált gondot, szobatisztán kaptuk, a pisit jó helyre csinálta csak a kakiját nem. Meg is szoktuk hogy szedjük utána úgyhogy ez mellékes is.

Mióta nyári viszonylat van és melegebbek a napok azóta meg van gajdulva, ugrál balra jobbra, rugdossa a ketrec oldalát, a rácsról a zománcfestéket lerágta, a tápját kitúrja, s amit most kezdett el csinálni ( és minket a sírba kerget ) a wc-jének a lerántását a helyéről és abból a pelletét is kikaparja és arra pisil rá. A szénát összeszórja mindenfele, volt hogy a wc fejjel lefele volt. Az itatóját úgy tönkretette, hogy lerágta a műanyag burkolatot róla és leszedte az elejèt. Most ezt a kérdést megoldottuk már . A többi tünete ugyanúgy megvan, van hogy egy helyben ugrál , befut az odujába , onnan ki, a játékját földhöz vagdossa, dorbèzol egész éjjeleken àt.

Azt mondták nekünk, ivarzási korba lépett, de érdekes módon a többi megkérdezett ember nyula ehhez hasonlóakat nem csinál. Mit tegyünk? Ivartalanitsuk ki? segítsetek. Sürgős választ szeretnék.



2015. aug. 9. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs elég mozgástere, többször kéne kiengedni. Unatkozik, azért borogatja fel a dolgait. Nőstény vagy hím? A nőstény nyuszik agresszívabbak ivarzási korban.
2015. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én nyuszimnál az ivartalanítás erre megoldást jelentett, de sajnos hallottam már olyant is, akinél az sem. :/

(De az egészsége szempontjából is hasznos!)

2015. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim akkor csinált hasonlókat mikor kis helyen volt eleinte. Azóta már nincs ketrecbe zárva sose, nagy elkerített helye van ahol szeret lenni. A wc-je is kicsi volt, fedett macskawécére cseréltem, azt nem tudja rángatni és nem pisil mellé sem.

Az itatót meg akkor tépi ha nem jön belőle a víz, ami előfordul néha ha nem megfelelő szögben áll...

Persze lehet nálatok más gond van, csak leírtam hogy nálunk ez volt. Most meg már nyugi van.

2015. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most ki van engedve a fürdőbe futkozni lassan egy napja, bezárva nem volt, minden lukat és helyet elzártam előle. Jól elvan, felmentem hozzá és örömében a lábam körül futkosott. Mindenkeppen ki lesz ettől függetlenül ivartalanítva. Köszi a segítségetek. Szerintem a nyaralás alatt túl sokat volt bezarva a nővéremnél. Semmi bajt nem csinal itthon.
2015. aug. 11. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!