Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek van csincsillája?...

Valakinek van csincsillája? Ha igen, mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Való egy 12-13 éves gyereknek?

2017. jún. 26. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég nagy a helyigényük.Ami még fontos,hogy párban kell tartani.

Én nem ajánlanám gyerek mellé.Van olyan csincsilla akit sosem lehet megszelídíteni.De a nagy részük sem igazán hagyja a simogatást.És rendkívül finoman kell velük bánni.

A másik dolog,hogy akár 20 évig is élhetnek..Addigra a most 12-13 éves gyerek már 30 körül lenne! Én egészen biztosan nem terveznék ilyen állattal,ami ennyire sokáig él..

Inkább egy hörcsög, ami él 2-3 évig. Ki tudja mi lesz még 20 év múlva.. Szerintem a csincsilla inkább felnőtteknek való, de várj még válaszokat.

Amúgy az etetésük eléggé drága és ha orvoshoz kell vinni, az is elég nehéz szülés lesz, kevés orvos vállalja el őket és hát nem mondhatnám olcsónak a kezelésüket , ha bármi bajuk lesz.

Nyilván ha Pest környékén laksz, sima ügy, ott van hozzá értő orvos, több is.

De vidéken akár egész megyében is lehet olyan, hogy nem vállalja el egy doki sem.Utána érdemes nézni először. Van egy-két vidéki nagyváros, ahol foglalkoznak egzotikus állatokkal is, szóval nincs minden veszve.

2017. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!