Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Afrikai fehérhasú törpesün...

Afrikai fehérhasú törpesün lakhely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vásároltam egy Ferplast Krolik Rabbit Verde 120 XLarge ketrecet a leendő sünimnek. Olvastam, hogy fiatal korában, főleg amíg nincs futókereke, megpróbálhat felmászni a rácson. Viszont ha onnan leesik, akkor súlyos sérüléseket szenvedhet. Ezt elkerülendően le szeretném takarni az alsó részét a rácsnak. A kérdésem az lenne, hogy milyen magasan kellene letakarnom? A tálca 14 cm mély üresen. Úgy terveztem, hogy az alsó 3-4 rácsot letakarom kartonnal és így már 20-23 cm-es az oldalfal. Ez elég lenne vagy ezt még simán áttudja mászni? Mit javasoltok?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jún. 28. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet,hogy ne tudjon felmászni a rácsokon.

Viszont kicsi korában rengeteg mozgásra van szüksége(később is) és ha nincs még neki kerék, akkor én valahogy éjszakára megpróbálnám kiengedni a szobában egy elkerített részen.Pl a ketrec ajtót nyitva hagyni, csinálni neki rajta rámpát,hogy tudjon ki-be menni.

Egyébként jó lesz ez a ketrec neki, de amíg nem lesz kereke próbáld többet kiengedni.

2017. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már vettem futókereket neki, viszont míg nem lesz 4 hónapos addig nem teszem be neki, nehogy gerinc bántalmai legyenek.

Késő délutánonként pár órára ki tudom engedni a kertbe megfelelő helyre (árnyékos, nem vegyszerezett, elkerített részre), ha nem is fogom tudni mindig kiengedni estére a szobában.

2017. jún. 29. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!