Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor kell ivartalanítani a...

Mikor kell ivartalanítani a nyuszit, és milyen oltások kellenek nekik?

Figyelt kérdés
Valahol 4 hónapos kort olvastam ivartalanításra, ez szerintetek jó? És ilyen kombinált oltásról hallottam (myxomatózis és RHD) ezt mikor? Most lesz 2 hónapos kislány, esedékes már valamelyik?

2017. júl. 3. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Fiúkat ivarosodástól (kb. 3-4 hónap) kezde bármikor lehet ivartalaníttatni, lányokat érdemesebb 8 és 20 hónapos koruk között.

Az oltások már nagyon esedékesek. Nobivacot 5, PM-et 6 hetes kortól kéne. A PM-et az 1. oltás után 4 héttel ismételni kell, utána fél évente. A Nobivacot nem kell ismételni az elején, évente kell oltatni.

2017. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ezt állatpatikában megkapom, vagy doki írja fel? És én adjam be neki? Nagyjából mennyibe kerülnek? (bocsi, csak nem szeretnék semmit elrontani :D)
2017. júl. 3. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ezeket te nem igazán adhatod be, mivel nem értesz hozzá gondolom, nem tudod, hova és hogyan kell. Az állatorvoshoz elmész, mondod, hogy oltatni9 szeretnéd a nyuszit és ő beoltja. 3000 és 6000 Ft között van egy oltás.
2017. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!