Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanítani akartam a lány...

Ivartalanítani akartam a lány görényem, elmentem orvoshoz, azt mondta h szabadság után megcsinálja aztán elkezdett tüzelni és azt mondta a doki h ha majd abbahagyta akkor lehet műteni ez volt húsvét előtt, azóta is tüzel. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani egy állatorvost aki ért is a görényekhez? Pest vagy Esztergom környékén.

2016. jún. 20. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Jézusom!!!!!!!

A görénynél nem marad abba a tüzelés!!

Szerencsétlen azóta tüzel? Akkor már szőr se lehet sok rajta?

Menj el egy hozzáértő orvoshoz, Pesten több is van, tüzelés közben is kipakolják! [link]

2016. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:

Szép kis orvost találtál, a görények nem hagyják abba maguktól a tüzelést. És szabad őket a tüzelés normál időtartama alatt ivartalaníttatni. Most viszont már erősen túltüzelt a görényed, és ilyenkor már nem lehet műteni. Keresned kell egy olyan tenyésztőt, akinek van elkötött híme, a párzás kihozza a görényed ebből az állapotból. Nem lesz egyszerű feladat. Van rá alternatív manuális megoldás egy lázmérő végével, de ez nem tudom mennyire megbízható. Az orvos viszont tudni fogja jó esetben.


Ajánlott görényes állatorvosok:

[link]

2016. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha erősen túltüzelt, talán a hím is elutasítja, ha legyengült, a műtétet nem kockáztatják - a hormonchip lehet még a megoldás. Kifejezetten görényhez értő orvos kéne, és jó ötlet, ha beszélsz egy tenyésztővel, ő kit ajánl ilyen esetben, hogy ne kelljen több orvoshoz rohangálni. A Családi utcai állatorvosi rendelőt szerintem nézd meg.

(A pálcás módszert ne próbáld ki, felsérted a méhét, aztán kap egy méhgyulladást is.)

2016. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a görénynek semmi baja aktív rohangál játszik eszik és nem kopaszodik csak meg van dagadva neki hátul ennyi
2016. jún. 21. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Még ha látszólag semmi baja sincs akkor is vidd el egy hozzáértő állatorvoshoz, mert nem fogja magától abbahagyni a tüzelést (már így is elég régóta tüzel). És ha nem szüntetik meg neki akkor belepusztul. Ne játszadozz a görényed életével!!


Linkeltek két oldalt is már, ott vannak orvosok akikhez mehetsz. Ahova meg eddig jártál azt a dokit szerintem hanyagold, mert aki még a görény általános életmódjával sincs tisztában ahhoz én nem vinném az állatom.

2016. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] olvasgasd
2016. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi nem játszasozom az életével véletlenül sem már kerestünk orvost köszi a linkeket sokat segítettek
2016. jún. 21. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!