Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az hogyan lehet, hogy a...

Az hogyan lehet, hogy a nyulam jobban szereti az emberi ételeket mint a nyúltápot?

Figyelt kérdés
Már egy ideje észrevettem,hogy az oroszlánfejű törpenyuszim mindíg belekontárkodik a kajámba :D Amikor kiengedem mindíg megtalálja a kajâimat és beleeszik mindenbe.Ma egy negyed kakaóscsigám tűnt el,de multkor meg a csipszemből evett.Kicsit féltem mert ugyebár gondolom nem tesz ez neki jót de a a nyúltápból is alig eszik meg valamit,amit még így megeszik az a szárított fű,de ezen kívül semmi.Se répa se saláta se semmi.Ez normális ?

2017. júl. 3. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Időnként elég fura ízlésük szokott lenni, de tényleg ne engedd, hogy ilyeneket egyen.

Javaslom, hogy kicsit olvass utána,hogyan kell helyesen etetni. Pl.nyuszinfó, törpenyúl.hu. Jó minőségű nyúltápból kaphat mértékkel, mellé széna és zöldek. Répa, saláta pl.pont nem annyira ajánlott.

2017. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én meg azt hittem,hogy csak az én nyuszim ilyen irónikus,hogy nemnem eszik répát meg salátát :D köszi a választ :)
2017. júl. 3. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha ne engedd, hogy kakaós csigát, chipset vagy ilyesmit egyen, mert egy rosszabb pillanatában pár falattól is leállhat az emésztése és elpusztulhat.

Táp sem kell neki... a nyúl FŰevő. Fokozatosan(!!) szoktasd hozzá a friss(!) fűfélékhez, amit mondjuk egy mezőről szedsz. Az a természetes fő eleségük. meg a széna, ami uyge szárított fű, de fele annyi tápanyagot sem tartalmaz, mint a friss. A táp nem tesz túl jót nekik, még a minőségi sem. Nincs rá szüksége.

2017. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nézz utána a helyes etetésüknek, a helytelen táplálással évekkel hamarabb is meghalhat..Se a táp se az embereknek való kaja nem jó nekik.

Bővebben a nyusziinfo oldalon olvasgass, ott le van írva konkrétan mit ehetnek és mit nem.

Dióhéjban: széna, víz és fűféléket kapjon.Táp se kell neki

2017. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A répa hülyeség, Tapsi Hapsi miatt terjedt el hogy a nyúl azt eszi.


Alapvető tápláléka a fű, amit kizárólag olyan helyről szerezz ami tiszta (pl. ne út széléről, ahol kocsik járnak)

Vagy ha ez nem lehetséges akkor széna, néha nasinak zöldség.

2017. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!