Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik tengerimalac táp a jó?...

Melyik tengerimalac táp a jó? Bármelyiket választhatom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most fogok belekezdeni a tengerimalac-tartásba augusztus végétől. Már a ketrec megvan, a webáruház ajándékba adott forgácsot, és kezdő kaját is. A további etetésben viszont tanácstalan vagyok. Mindegyik táp jó, amit adok neki? Vagy van valamelyik, amelyiket különösen szeretik? Mert akkor azt lenne ideálisabb venni.

Tudom, hogy a gyümölcsökkel, zöldségekkel az a helyzet, hogy bármit ehetnek, aminek kevés a cukortartalma, illetve néhány zöldség, pl. káposzta nem ajánlott. Ezekről is ha van infótok, hogy mi a "tiltott" gyümölcs/zöldség, akkor örülnék, ha megosztanátok.

Forgács ügyben is érdeklődnék esetleg, hogy a pellet alom most jó-e? Mert valahol olvastam, hogy a malackák lábát felsérti, viszont a szakértő kisállatboltban azt mondták, hogy csak a piciknek, egyébként nem probléma. Most mi az igazság? Mennyire jó a sima faforgács? azt tudom, hogy aromásat sem szabad, mert a malacka szaglásának nem biztos, hogy jót tesz.



2017. júl. 30. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A faforgács az ideális, a legtöbb fajta illatosítottal sincs gond, az enyém anno pl. a citrusosat imádta. :) Cédrus és zöld erdeifenyő tiltott, illetve minden, ami gyantás, az nem csak a szaglásának nem tesz jót, de akár meg is ölheti. Állatkereskedésben vett alomnál ettől nem kell félni.

Malacnak a pelletet nem szokták javasolni, illetve ha mégis azt szeretnéd, szagmegkötés vagy bármi egyéb miatt, akkor érdemes rá vékony rétegben forgácsot is szórni. Ha fel nem is sérti a lábát, de kellemetlenné teszi a mozgást, nem lesz boldog malackád.

Fűrészporos forgácsot felejtsd el, amit faiparban kidobnak, az nem egyenlő a neki való forgáccsal. Fűrészpor káros az egészségre.


Táp kapcsán: nekik is van ám ízlésük. :) Kísérletezz, mit eszik meg, csak arra figyelj, hogy kifejezetten malacnak való tápot vegyél. Mert bár sok fajta rágcsáló van, de a más felépítés miatt nem ugyanaz való nekik. Pl. patkánytápot a malac nem ehet, hogy csak egy példát mondjak.

Zöldségekről itt egy nagyon jó összefoglaló, kimásolás helyett inkább linket adok, ha van kedved, körbe tudsz nézni az oldalon, nagyon jó dolgokat ír le. :)

[link]

2017. júl. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tápból csak a versele lagatól a complete és a nature megfelelő. De semmiképpen se vegyél olyat amiben egész magok vannak és lehetőleg azokat is kerüld, amiben egyáltalán vannak magok.

Forgácsnál pedig az a lényeg, hogy ne legyen poros és gyantás. A fűrésztelepi is lehet jó, ha ennek a két kritériumnak megfelel.

2017. júl. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a versele laga cavia naturet adom nekik. Kicsit drágább, mint mondjuk a sima tescos, de megéri. Én régebben próbáltam más tápokat is, de maximálisan ez vált be a legjobban. Arról nem is beszélve, hogy minőségileg verhetetlen, és HA JÓL TUDOM Magyarországon csak a versele laga tápok azok, amik ténylegesen 100%-ban megfelelnek a malacoknak. Van belőle pelletes verzió is,nekünk jobban bejön a másik, de ki lehet kísérletezni, malaconként eltérő az ízlésvilág (én néha a saját kettőmmel is bajban vagyok, amikor gyökeresen más kell az egyiknek mint a másiknak).

A zöldséges/gyümölcsös kérdésre tényleg a linket nézegesd, nagyon jó kis oldal, ezer dolgot megtalálsz.

Az alom problémára is kaptál választ, én csak csatlakozni tudok. A pelletet nem ajánlom, jobb a forgács. Van kisebb, préseltebb változata és nagyobb szemű is. Nálunk a jó nagy darabos vállt be (azt tapasztaltam, hogy kevésbé poros, mint a préselt), a malacoknak pedig külön kánaán amikor a frissen almolt ketrecben rohangászhatnak és ugrálhatnak. Külön élmény nekik, nem szabad megfosztani őket tőle! :D

2017. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi a nature és a complete tápokat keverjük, drágának tűnik de 4 malacnak mi napi egy fél kefíres pohárnyit adunk szóval sokáig kitart
2017. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tavasszal és nyáron egyáltalán nem adok tápot nekik.Szénát kapnak korlátlanul és frissen szedett füveket a kertből.. Ezeket imádják és minden megvan benne, ami kell nekik.

Ezenkívül nasiként minden nap kapnak zöldséget és gyümölcsöt is.

Egyedül télen és késő ősszel szoktam tápozni(akkor a VL complete pelletált).De akkor is igyekszem friss füvet adni nekik még.

A széna meg egész évben megvan. Ezt nem láttam a leírásodban, azért is emelem ki másodjára, nagyon fontos, hogy legyen előttük mindig.

Tiltott zöldség/gyümölcsök azok legyenek, amik erősen voltak permetezve és magukba is szívják a méreganyagokat, nem lehet eltávolítani hámozással. Pl a bolti saláta legyen tiltólistás! De ugyanúgy a többi zöldség és gyümölcs is, csak alapos mosás és hámozás után adható .

A legjobb a házi és a bio termések.

Ami tiltott az a krumpli, krumpli héja, hagymafélék, déli gyümölcsök, csipős paprika stb.. Értelemszerű szerintem, hogy mi az ami inkább ne.

A magas cukortartalmú zöldségekkel és gyümölcsökkel meg csínján kell bánni.

A legjobb, a magas c vitamin tartalmú gyümölcsök és zöldségek. Pl a paprika, csipkebogyó termése stb..


Alomként jó a forgács.De másik megoldás lehet, hogy pelletet, forgácsot vagy macskaalomt szórsz a ketrecbe és ráraksz egy gumis fürdőszobaszőnyeget. A fürdőszobaszőnyeg átengedi a pisit. A kakit meg össze lehet seperni rajta.

Kicsit tovább kibírja, mint a sima forgács és nem száll mindenhova, nem hordják ki a lábukkal.

2017. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!