Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimala...

Mennyibe kerül egy tengerimalac? Na meg persze ami kell hozzá.

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, nem kisgyerek. Szeretnék tengermalacot mert üres a szobám állat nélkül. (régen volt hörcsögöm és nagyon szerettem.) Azt szeretném tudni mennyiből tudom kihozni a teljes felszereléssel együtt. Kisállat kereskedésben tudnék venni. És csak egyet szeretnék, mert ha az eladó hülye és különböző neműt ad akkor szaporodni fognak és azt nem akarom. Szóval egy lesz és ebbe ne kössetek bele. Mekkora ketrec legyen minimum? Mi szükséges neki? És persze ha van valami infótok ami jól jöhet nekem azt megoszthatjátok :) Ja igen és a kajája meg az alom havonta mennyi?
2017. aug. 1. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állatkereskedésbe nem érdemes venni mert nem tudhatod, hogy esetleg nem e két testvér kölyke. Ha biztosra akarsz menni, és egészséges tengerimalacot szeretnél akkor szerintem keress fel egy tenyészetet.

Ketrec minimum 80 cm hosszú kell neki minimum, de jobb a 100-as ketrec. 15-20 ezer körül van. A tápból a Versele Laga-t ajánlom, jó minőségű és minden meg van benne ami neki kell. 1400 forint kb, szerintem abból egy csomag elég neki egy hónapig. Az alomnak nem tudok árat mondani.

A ketrec árát az alap felszerelésekkel együtt értettem, ami általában egy házikó, egy etetőtálka és egy itató, de emellett jól jönne neki néhány játék, hogy ne unatkozzon. Természetesen ha használtan veszed a ketrecet akkor ennél jóval olcsóbban is hozzá lehet jutni.

Egy tenyészetben a tengerimalac ára körülbelül 8000-10000 forint.

2017. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne vegyél egyáltalán sehonnan tengeri malacot, ha már azt se tudod elfodani hogy NEM jó neki egyedül. Ez rossz felfogás! Ő igényli a társaságot, így vagy kettőt vegyél vagy egyet sem. Mindenképpen tenyésztőt keress fel, ne támogasd a kereskedéseket, ott csak beteg beltenyésztett állatok vannak. Legalább 100*50*40 cm-es legyen a ketrec. Jófogáson néha ki lehet fogni olcsón jó darabokat.
2017. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
De így nem jó az állatnak. Ha nem tudod úgy tartani, ahogy neki megfelelő, az kínzás. Ezt fel kellene fogni. Vegyél akkor hörcsögöt, az magányos állat, egy helyen csak egyet szabad tartani. Bár ilyen gondolkodás mellett én egy állatot se adnék neked...
2017. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Elhiszem hogy vannak állataid, de a tegnerimalac akkor is társaslény, legalább kettőt kell venned. Más országokban már rég törvény bünteti az egyedül tartásukat, mi sajnos le vagyunk maradva.

De ha csak egy állatkát szeretnél, akkor vannak lehetőségek arra is, nekem pl törpesünim van, ő magányos állat a természetben is. :)

2017. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Társas állat, az hogy te nem akarsz véletlenül külön neműt nem fogja enyhíten ia magányát, keress tenyésztőt vagy a Magyar Tnegerimalac-védő egyesületet, utóbbinál azt hiszem 6000 körül van a befogadás legalább is ivartalan hímeknél (az operáció költsége).
2017. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos rosszul gondolod. Abban igazad van, hogy az eladóknak sokszor fogalmuk sincs, hogy milyen nemű az állat.

De ne kereskedésből vásárolj.Van több tengerimalac tenyésztő az országban, keresd fel őket, érdeklődj van -e most alom. Egy tenyésztő garantáltan nem fog neked fiút adni lány helyett.Vagy fordítva!

Mindenképpen két állatot vegyél, társas állat! Van olyan európai ország, ahol az állatvédelmi törvényekben szerepel, hogy egyedül NEM lehet tartani a tengerimalacot. Állatkínzásnak minősül!

Nem fogod tudni pótolni a társat , fajtárs kell.

Ez nem vita tárgy,ezek tények, úgyhogy kérlek kettőt vegyél.

Másik opció a tengerimalac védő egyesület. Szintén nem amatőrök,meg tudják különböztetni a nemeket.


Ketrecnek a minimum 100x50 cm. De ha rám hallgatsz, nagyobbat veszel. Hamar kinövik, unatkozhatnak. Jobb a 120x60 cm vagy ennél is nagyobb ketrec.

Kell nekik még házikó, bújócső, bújózsák, emelet, itató, etetőtál. És sok forgács és sok széna.

Nem drága a tartása. A ketrec kb 10-20 ezer , de használtan olcsóbb.

A malacok 4-5 ezer körül vannak tenyésztőnél, de lehet olcsóbb is , passzolom, színváltozattól, szőrtől stb függhet.

Kajának szénát kell kapniuk és frissen szedett növényeket. Fűfélék, gyógynövények, gyomok. Ez kb ingyen van. Kaphatnak még tápot(olyat amiben nincs gabona) és zöldségeket, gyümölcsöket.

2017. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Ha mindenáron kereskedésből vennél, akkor az is opció, hogy utánanézel, hogy hogyan néz ki a hím és a nőstény és a kereskedésben te magad is megnézed.

Akár le is fotózhatod az ivarszerveket és valamilyen malacos csoportba felrakhatod, vannak akik értenek hozzá és azonnal megírják, hogy fiú vagy lány.

Kereskedésből csakis kizárólag fiúkat vegyél! Sajnos legtöbbször a lányok vemhesek a kereskedésekben..

De én inkább a tenyésztőket és a tengerimalac védő egyesületet ajánlanám.

2017. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!