Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulat hogy kell tartani?

Törpenyulat hogy kell tartani?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül kb 1 hónapban a tartása(kezdő cuccok nélkül)?

Mennyire büdös?

A fiú büdösebb mint a lány?

Az oltások mennyibe kerülnek és nagy baj ha nem oltatom?

Ha valakinek vannak személyes tapasztalatai nyuszikkal kapcsolatban akkor nyugodtan írja le.



2017. aug. 19. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

-Ha rendszeresen takarítod nem büdös

-mind 1 hogy melyik nem a büdösebb, mindkettőből kell 1-1.

-az oltások kötelezőek mert nagyon sok halálod( sok esetben gyógyíthatatlan) betegségük van

2017. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 éve van nőstény törpenyuszink. :)

- Egy hónapban kb. 5-6000 Ft-ot költünk rá, szobatiszta, csak a wc-jébe kell fapellet (15 kg-os csomagolást 1500-ért vesszük a Bauhausban, fatelepen van olcsóbban is, de nekünk nem nagyon van a közelünkben), amit naponta cserélünk. Emellett kap szénát és jó minőségű tápot (Versele Laga Cuni Complete, 1 zacskó 1,75 kg 3500 Ft, interneten van olcsóbban is).

- Egyáltalán nem büdös, de ehhez az kell, hogy mindennap takarítsuk a wc-jét. Szénaillata van :)

- Mindkettő lehet büdös, ha nincs ivartalanítva. Nagyon fontos mind a bak, mind a nőstény nyuszik ivartalanítása, amit nyuszikhoz értő állatorvos végezzen!! Így nem csak a területjelző "szagoknak" lehet elejét venni, de az egészségüket is véded!

- A kombinált oltás félévente 5000 Ft, ahol mi oltatjuk, ebben a teljeskörű egészségügyi vizsgálata is benne van. Nagyon fontos az oltás, mert mindkét betegség (myxomatosis, RHD) nagyon gyakori és halálos még a bent tartott nyusziknál is!!

2017. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan házim van, de nagyjából hasonló lehet...

Több, mint egy hónapja nálam van, eddig két csomag 800g-os szénát vettem neki, darabját 500 forintért (szárítunk neki füvet, meg frissen is eszi, ezért fogyott boltiból csak ennyi)


Oltások... Orvos azt mondta, még ne, télre meg amúgy is felesleges, szóval azokon még nem vagyunk túl :/

Ivartalanítva szintén nincs még


A fiú pisi elég büdös, de a lányét sem kellemes szagolgatni


Itató 800 ft körül volt, de azt nem használja, inkább tálból iszik, ez volt itthon

Wc talán 1600? Szénatartó az itatóval volt nagyjából egy árban. Ketrecet mi csináltunk. Táppal nem igazán etetem, de nyaralás alatt egy ismerősre bíztam, akkor volt itthon majdnem egy kiló. A drága ismerősnek hiába momdtam, hogy ne nagyon adjon, négy nap alatt elfogyott az összes... Utána megint négy napra mentünk, ugyanennél az embernél volt szegényem, nem is kapott semmit. Vize se volt...


Én télre tervezek tápot beszerezni, hiszen most elvan a zöldségekkel, gyümölcsökkel, fűvel, nem szükséges neki.


Öhm... Kérdezz, ha valamit tudni szeretnél

2017. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Több kérdésem nincs de most inkább hanyagolom a nyuszit.Apám szerint túl nagy:(
2017. aug. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!