Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl egyik szemének bedagadásá...

Nyúl egyik szemének bedagadását okozhatja a "bujcifű"?

Figyelt kérdés
Házinyulakat tartok, és az egyik fiatal anyanyúl egyik szeme hatalmasra dagadt, főleg a kötőhártya rész, ugyanazon az oldalon az az orrnyílása váladékozik (gondolom mert az a szeme is váladékozik és összeköttetésben van). Először megijedtem hogy a szúnyogok által terjesztett myxomatózis lehet, de akkor nem csak az egyik szem lenne begyulladva. Aztán gondoltam rá hogy a mellette lévő másik nyúl bánthatta, de az is kizárva mert nem látszik külsérelmi nyom. Most a szénára gyanakszok hogy belement valami a szemébe, de nem tudtam megnézni. Holnap viszem állatorvoshoz természetesen, remélem egy antibiotikumos injekcióval kezelhető és ki tudja szedni ha esetleg belement valami. Kamilláról azt hallottam szárítja a szemet. Esetleg holnapig valami tanács mit tegyek vele?

2017. aug. 20. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
játszhatsz állatorvososat az internetről keresett dolgaidból de ha nem viszed állatorvoshoz rosszabb esetben megvakul/elpusztul de lehet meggyógyul. az itteni emberek sem tudnak többet nálad.
2017. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a nyuszi szemét, kérlek, hogy milyennek látod először is. Egy fültisztító segítségével vizsgáld meg a szemet a következő módon: húzd le a szemhéját, majd nagyon óvatosan érintsd oda a fültisztítót, és vizsgáld meg, ragad -e. (Fontos, hogy ne érj hozzá a szabad kezeddel, mert én egyszer kismacskák szemét gyógyítgattam kamillás vízzel, pár napra rá én is ugyancsak kötőhártya-gyulladást kaptam, úgyhogy csak óvatosan! :D)


Ha nem tapasztalsz a szemében ragacsos váladékot, vagy a szemzugokban, főleg a belsőben ragacsos csipát, akkor kh-gyulladása biztosan nincs. Az orr egyoldali folyása ebben az esetben megtörténhet, ha a nyuszinak "háttér baja" van. Előfordulhat, hogy a könnycsatorna nagyon tág, ekkor túlzott átjárás lehet. (Pl. az ember ha sír, akkor azért folyik az orra, mert a könnycsatorna összeköttetésben van az alsó orrjárattal, és oda áramlik a könny, de ez normális persze) Különben a kötőhártya-gyulladás is járhat szemduzzanattal.


Viszont lehet, hogy náthás a nyuszi. Figyeld meg, hogy viselkedik. Gubbaszt-e, étvágytalan, olyan kedvtelen, nem akar csinálni semmit. Ebben az esetben is lehet orrváladékozás, de ez inkább kétoldali.


Van az ún. fertőző nátha, ez kissé komolyabb, ennél felmerülhet kh-gyulladás.


Remélem segítségedre voltam.

Egy orvosira készülő 17 éves fiú. :D

2017. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A bujcifűről tudsz valami konkrétabbat mondani. Valószínű, hogy valami népies elnevezés, mert nem dob ki semmit a net, ill. még nem is hallottam róla.
2017. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1# nem játszok állatorvosost, holnap elviszem az állatorvoshoz így nem érzem jogosnak a kioktató válaszodat.


2# köszönöm, ezt mindenképpen ellenőrzöm amint segítséget kapok a biztos lefogásához, mert egyedül vizsgálva elég ugrabugrált, fájlalta a szemét így egymagam nem mernék belepiszkálni a szemébe. Erre gyanakodtam egyébként én is hogy vagy kötőhártya-gyulladás vagy valamiféle szemgyulladás, már csak az egyoldaliságból is.

2017. aug. 20. 17:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nálunk ez a név ragadt rá, és nem jutott eszembe a hivatalos neve, a toklászra gondoltam ami a kutyák szemébe és orrába is belemegy, olykor látom hogy van ilyen a szénájukban és régebben is volt már hogy sérülést okozott. Most ugyan nem látom a szemében, de már annyira be van dagadva hogy nem csodálkoznék ha nagyon mélyen ott lapulna.
2017. aug. 20. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy a toklász lehet. Sokaknak volt vele gondja már, több háziállatnál. Mivel annak az egyik vége, ha a száráról letörik elég hegyes, meg maguk azok a szálak is, megbökhette a szemét, az is produkálhat hasonló tüneteket, viszont én mindenképp javaslom, igazad van, vidd el állatorvoshoz, azzal nem ártasz!
2017. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben szerencsére a myxomatózist kizártam, mert annak ez első és biztos tünete a fülek ereinek véraláfutása nincsen nála. Ettől féltem a legjobban mert ez nem gyógyítható.

Kötőhártya gyulladás maradt és a toklász, holnap reggel a dokinál minden kiderül. Köszönöm az eddigi segítségeket!

2017. aug. 20. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett a nyusziddal? Mit talált az állatorvos?

2017. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvittem másnap délelőtt az orvoshoz, sajnos egyik tippem se jött be, azt mondta megszakadt egy szemmozgató izom, és csak egy nyulak számára roppant kockázatos és költséges műtéttel lehetne kivenni a szemet, illetve adott szemcseppeket neki amivel le lehet lohasztani a gyulladást, bár arra a szemére megvakult. Még csúnyább lett a szeme attól ahogy megnyomkodta és vizsgálta, nagyon nagyra dagadt. Adott neki fájdalomcsillapítót és antibiotikumot én meg elkezdtem a kezelését. Így két nap után kezdem észrevenni a változást, kezd lelohadni a szem duzzanata.
2017. aug. 23. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!