Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 5 éves nyuszinak be lehet...

5 éves nyuszinak be lehet adatni a vérzéses betegség elleni oltást? (RHDV 1,2)

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy 1 hónapnál idősebb nyulaknak adható be, ez azt jelenti, hogy bármennyi idős nyuszi megkaphatja?

A nyuszim eddig sosem volt beteg (most egy kicsit, de nem az a baja) és olvastam, hogy ezt a vírust akár az mi is behozhatjuk az utcáról, viszonylag nagy az aránya és többnyire halálos. Ezért szeretném beadatni, ha lehetséges.


2017. aug. 27. 15:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a kisebb elírásokért, telefonról vagyok.
2017. aug. 27. 15:05
 2/4 anonim válasza:

Legjobb tudásom szerint bármilyen korban adható. Viszont fél évente ismételni kell.

Ha van már kiválasztott állatorvosod, nyugodtan hívd fel és az asszisztens megutdja mondani a tutit.

2017. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Be lehet, persze. Az egyik nyuszim 6 éves, ő is most kapta meg.

Viszont arra figyelj, hogy csak olyan helyre menj, ahol csoportos oltás keretében oltanak, mert 20 és 40 adagos kiszerelésben létezik csak a vakcina, és felbontás után 2-3 órán belül fel kell használni.

2017. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Találtam egy állatorvosi rendelőt, amivel meg vagyok elégedve, pont ma megyünk, majd érdeklődöm. És ott csoportos oltás van.
2017. aug. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!