Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1. Lehet baja a hörcsögnek,...

1. Lehet baja a hörcsögnek, ha első alkalommal 3-4 hetes (de tiszta) forgácsba és csincsilla homokba rakjuk? 2. Trixie running disc (17-es futókorong) vagy Hypno (20-as kerék) halkabb?

Figyelt kérdés

1.Lesz egy hörcsögöm (max. 2 hónap múlva) de még nem tudom honnan. Már most elő szeretném készíteni a terráriumát, de attól félek, hogyha most be rakom neki a forgácsot (alvohelyére papíralmot) és csincsilla homokot, akkor azok megporosodnak mire a picur megérkezik. Inkább várjak még vagy hétvégén már készíthetem is? Lehet bármi baja a hörcsögnek?


2.Mivel az ágyam mellett lesz így a halkabb kell. Tudom, hogy a fa kerekek a halkabbak, de melyik a második leghalkabb? Trixie futókorong vagy Hypno kerék?


Előre köszönöm a normális válaszokat! 🙂



2017. szept. 19. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Felesleges hetekkel előre berendezned - bár szerintem az sem baj, ha megteszed, én csak 2-3 nappal korábban rendezném be (addig is a felszerelés elhelyezését próbálgathatod). (Én hoznék a tenyésztőtől is egy kis adag almot, és elkeverném, hogy legyen neki valami ismerős szag is.)

+ Feltétlenül tenyésztőtől vegyél, olyantól, aki tud származási lapot is adni!

2.Nekem több Hypno is van, teljesen jók. A discet én nem próbáltam, mert

- több alapterületet foglal el

- videókon nem tetszett, ahogy szerencsétlen állatok sokszor lerepültek róla - meg különben is, szerintem nagyon kényelmetlennek tűnő pozícióban tudnak futni rajta + a lerepülés balesetveszélyes is

- ahogy hallom, sok höri nem is használja (nem csodálom)

bár ahogy hallom, az sem zajos

2017. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előtte pár nappal elég berendezni, mert tényleg poros lehet. Én hallottam már csendes és zajos hypno kereket is, szóval nem tudom, az mennyire jó. A fa kerék viszont tényleg teljesen hangtalan. Nekem van discem is, nem repül le róla a höri, és az is hangtalan.
2017. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz! 🙂
2017. szept. 20. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!