Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy tengerimalac?

Hörcsög vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudok dönteni, ezért Titeket kérdezlek.

Hörcsög vagy tengerimalac?


Játékos legyen

Ne legyen nagyon büdös

Ne aludjon egész nap

Ne harapjon.



Mozgás igény nem probléma, kertes házban lakom.

A takarítás sem probléma, de ne 2 naponként kelljen.


2017. szept. 24. 20:03
 1/9 anonim válasza:
10%
Hörcsög!
2017. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Tengerimalac. Az nem harap. De kettő kell. Szabadjára engedni nem lehet a kertben sem, el kell keríteni, és vigyázni, hogy ne kerüljön mérgező növény közelébe. Ha takarítják, akkor nem büdös, hiszen nem maga az állat büdös, hanem a pisije, ha áll.
2017. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Malac. Ő kommunikál az emberrel, ha meglát örül, röfög, reagál mindenre ami körülötte történik. Ja, és személyiségük is van, nagyon szelídek, játékosak, szeretnek kézben lenni. Kettőt vegyél, ha lehet egykorúakat és egyneműeket, hogy ne legyen se harc, se nem kívánt szaporulat.
2017. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög éjszakai állat, nappal alszik. Tehát marad a malac.
2017. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a tengerimalac lenne jobb választás. Ahogyan előttem is írták, párban kell őket tartani (legjobb egynemű testvéreket, úgy tudom). A kertbe viszont csak úgy nem engedheted ki őket.

A hörcsög éjszaka aktív, valamint nekem naponta kellett takarítanom a terráriumát, hogy ne legyen büdös szegénykém. Bár hím hörim volt, talán nekik nekik büdösebb a pisijük.

2017. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalac tartását azért többször át kell gondolni. Valóban csak párban szabad őket tartani (fiú-fiú, lány-lány, vagy ivartalanított fiú-lány), nem számít, hogy testvérek-e, viszont a kor igen, egy ivarérett állat egy 4 hetessel társítható legkönnyebben. Nem mindegy, mit esznek és mit isznak, nagy helyet igényelnek (két malacnak 120x50 cm a minimum), nem láthatja el őket egy hagyományos állatorvos, és a szőrük, karmuk rendszeres ápolást igényel. A természetük malacfüggő, vannak nagyon barátságos és nagyon antiszociális malackák, néhány nap után büdösek tudnak lenni, és bizony napközben is elég sokat alszanak. Persze a törődésért sok-sok szeretetet adnak cserébe, de tapasztalatból mondom, hogy nem egyszerű, és nem is olcsó a tartásuk.
2017. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én rácáfolnék az utolsó hozzászóló rá, bár zöld kezet adtam neki. Volt tengerimalacom, hisszú évekig. Ha rovidszőrű a malac, nem kell ápolni a szőrét, semmi gond nincs vele. A karmait vissza kell vágni, ez igaz, de nem egy nagy ördőngősség, két ember könnyedén elvégzi, és a maradnak sem kellemetlen, csak nagyon kell figyelni, nehogy belevágj a karmában a vérerekkel átszőtt részbe, de megfelelő fényviszonyok közt ez nem gond. A tartása nagyon, nagyon olcsó volt, rendszeres takarítás és változatos étrend ellenére. Az étkeztetésére az én malacomnak kifejezetten olcsó volt, a tengerimalactápot bár mindig megette, nem az volt a kedvence. Sokkal jobban szerette az almát, répát, tyúkhúrt, stb. Nagyon mindenevő volt. Minden, de minden zöldséget szívesen megevett. (Azok közül ami adható neki persze, a K betűs zöldségeket pl. nem ajánlott adni neki:krumpli, káposzta, karalábé stb, egyrészt magas a keményitőtartalmuk, másrészt nagyon büdi lesz tőlük a malacka)

Én mindenképpen a tengerimalacot ajánlom, nekem ő egy igazi kis barát volt :)

2017. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Tengerimalac 2 veszel vagy 2 fiú vagy 2 lányt masogy nem lehet. Este nem túl hangosak de nem kell velük sokat foglalkozni persze menny nyugodtan oda és simizd meg a bugyuri fejüket. Este ki veszed 1 órára hagy fusanak. Utána atsz nekik zöldségeket asztán tápot. Enyi


Szerintem azért jobb mert nem harap inkább nyalogat és 8 évig elél mire meg szoknád a hörcsögöt meghal iletve hörcsög harap és mivel kiseb mégy nagyobb a veszéje hogy beteg lesz. A malac nagyob is és cukib

2017. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Tengerimalac 2 veszel vagy 2 fiú vagy 2 lányt masogy nem lehet. Este nem túl hangosak de nem kell velük sokat foglalkozni persze menny nyugodtan oda és simizd meg a bugyuri fejüket. Este ki veszed 1 órára hagy fusanak. Utána atsz nekik zöldségeket asztán tápot. Enyi


Szerintem azért jobb mert nem harap inkább nyalogat és 8 évig elél mire meg szoknád a hörcsögöt meghal iletve hörcsög harap és mivel kiseb mégy nagyobb a veszéje hogy beteg lesz. A malac nagyob is és cukib. Tengerimalacot 1 héten elég takarítani.

14/L

2017. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!