Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell "összeadni" a...

Hogyan kell "összeadni" a tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény tengerimalacom. Nem rég adódott egy lehetőség, hogy párja legyen (persze a másik malac nem nálunk lakik). Mindenféle feltétel megvan pl.: Gyakran tudnának találkozni, értünk a tengerimalac tartáshoz...

Csak ahhoz nem értünk, hogy hogyan kell őket bemutatni egymásnak. Mot fognak reagálni? A hím megöli a nőstényt vagy mi?

Aki tudna ebben(negatív vélemény hozzáfűzése nélkül) segíteni, annak köszönöm a válaszát.



2017. okt. 30. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
kedves tengeri 1 és tengeri 2 mostantol férj es feleség vagytok. csokold meg a menyasszonyt.
2017. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Rakjátok őket egy olyan ketrecbe ami két részre van osztva. Így látják, hallják egymást, érzik egymás szagát, de nem tudnak összeverekedni ha valami nem tetszik. Így meg tudjátok figyelni, hogy ha ingerlékeny lesz valamelyik akkor nem érdemes összerakni őket, vagy sokáig kell szoktatni ilyen módon.
2017. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Lehet templomi és polgári szertartás szerint.
2017. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akartok külön neműeket összerakni? Mi lesz a kismalacokkal? Egyébként semleges területen érdemes bemutatni őket. Pl. Tegyétek ki őket a szőnyegre kelő távolságba és figyeljétek mi lesz. Nem kell megijedni ha lesz fogkocogtatás és egy kis verekedés. Még nincs veszve minden. Ha nincs semi gond összeszagolnak akkor be lehet tenni őket egy ketrecbe de fontos, hogy minden frissen legyen takarítva edények lemosva. Ne legyen benne az előző állat szaga. Karton lapokkal azért készüljetek, hogy komolyabb konfliktus esetén szét tudjátok választani őket. Kézzel közéjük nyúlni nem érdemes.mert.megharapnak véletlenül és rondán nedagad. Jó ha van 2 búvóhely a ketrecbe mert oda vissza tudnak húzódni ha veszekedés van. Ha baljéznak és nagyon megfutamodik az egyik akkor türelemjáték. Napi 1 órás szoktatás. Tovább nem erőltetném mert stresszes az állatnak. Egyébként volt, hogy egyenlő súlyban lévő malacoknál 2.búvóhelyes asztalnyi terráriumban meguntam a hisztit és otthagytam őket éjszakára jó sok kajával. Nem tudom mi történt az éjjel, de reggelre béke volt. A tengerimalac azért nem olyan vérengző állat ha egy méretűek szerintem nem ölik meg egymást ha elég nagy a hely és van 2 házacska ahova befuthatnak. A térelválasztós szoktatás se rossz ötlet. Bár nekem nem jött be mert mindig át törtek egymáshoz ☺ voszont ha az egyik űzi a másikat és az bemenekül a házba és a másik ott is rá ront akkor ennyi, 1-2 alkalommal még meg lehet próbálni de ha újra ez ismétlődik akkor nem megy mert tönkregy a stressztől az üldözött malacka.
2017. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
20-30 éve mindenféle kisemlősről,hüllőről, otthon tartható madarakról lehetett kapni könyveket,amikben minden általában szükséges tudnivaló le volt írva. Manapság már nincsenek ilyenek?
2017. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ivaros hímet nem teszünk össze nősténnyel, ez alapszabály. Emellett ha jól értem, nem állandóan lennének együtt a malackák, ami nagyon káros nekik, ha rendszeresen összerakod és szétszakítod őket, nagyon meg fognak zavarodni és depressziósak lesznek. A legjobb, amit tehetsz, hogy befogadsz a felnőtt malacka mellé egy azonos nemű kölyköt, így nagyon boldog lesz. :)
2017. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez most sokat segített!
2017. okt. 31. 07:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Úristen nehogy összerakj egy hímet meg egy nőstényt!!!!Plusz ha nem folyton vannak együtt a malacok (hangsúlyozom EGYNEMűek) akkor árthat neki inkább minthogy használna.

Vagyis na..leírom érthetőbben

1.Ha összeraksz különböző neműeket hopp kistengerimalacok lesznek de nem biztos mert előtte a nőstény már belehalhat a szülésbe...

2.Nem tesz jót egyik malacnak se ha csak néha találkoznak.Inkább társat vegyél neki ne találkozgassanak mert ők ha nem vannak folyamatosan együtt akár 1 nap alatt is elfelejthetik egymást és minden összeszoktatást újra kell kezdeni minden találkozás alkalmával.Plusz teljesen összezavarodnak szegények...inkább ezt hanyagoljátok,és vegyél neki egy egynemű társat vagy egy ivartalanított hímet

2017. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Manapság is vannak könyvek. Sajnos jó sok hülyeséget írnak bennük. Jobb több helyről tájékozódni. ☺ ahogy írták már korábban legjobb társ az egynemű malac. Hogy kicsi legyen e? Ha.nagyon domináns a nagy akkor bajba kerülhet a kicsi. A malacka.nem cica vagy kutya. Én egy méretűeket engednék össze. Lányok előbb megbarátkoznak, de nekem 10 évig volt egy hím párom. Nem aludtak együtt de megfértek egymással.
2017. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!