Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet füdetni a tengerimalacot...

Lehet füdetni a tengerimalacot? (A meleg miatt)

Figyelt kérdés

Ugy csinálnám hogy a fürdőkádba engedek egy kis vizet (hidegebbet vagy langyosat?) de csak annyit hogy a hasa alját belepje

Utána meg kell törölni vagy nembaj ha kicsit nedves marad a hasa? Csak szimpla vízzel szeretném lemosni mert szerintem így hűlne le a legjobban



2017. aug. 5. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Kézmeleg víz,de fokozarosan szoktasd hozzá,mert nem az összes malacka szereti. Mondjuk nekem 5 van de az összes elviseli. Arra viszont számíts,hogy lehet,hogy remegni fog. Ne ijedj meg ez teljesen normális. A fülébe,orrába,illetve szemébe ne menjen víz. Én néha félévente-évente nyúl,vagy cicasamponnal is megfürdetem a malikat. Sok sikert. Írd meg mi lett. Egyébként ha nem akarod az egész malit bevizezni,akkor hidegvizet csorgathatsz a füle mögé. :) hajrá. :) :D ;)
2017. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. aug. 5. 22:59
 3/9 A kérdező kommentje:
És meg kell törölni utána?
2017. aug. 5. 23:00
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ebben a szörnyű melegben nem kell szárazra törölni, csak ne folyjon belőle a víz.
2017. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2017. aug. 5. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell őket fürdetni, kivéve ha valami miatt szennyezett lesz a szőrük, vagy élősködők vannak benne és a doki utasítására fürdeted.

Ha meleg van, akkor tegyél be neki csempelapot(amit előtte akár a hűtőbe is tehetsz, majd ráfekszik és kicsit hűti magát).

Jégakkut is tehetsz a ketrec tetejére(vagy be a ketrecbe, törölközőbe jól becsavarva).

És kapjon rengeteg lében gazdag zöldséget, gyümölcsöt.

Ne fürdesd, több kárt okozhat és stresszelheti is az új helyzet. Meg a bőrének sem tesz jót a fürdetés.

Ha hosszú szőrű malacod van, akkor kicsit meg lehet nyírni a meleg időben, még ennyit tudsz tenni.

2017. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Ez hülyeség!!! A tengerimalacot nem szabad fürdetni!!!!

A malac mosakszik magától!!! Ha azt akarod, hogy ne dögöljön meg a forróságtól, vidd ki a kertbe, hagy szaladgálni, vidd egy hűvös helyre! A tengerimalacok amúgy sem szeretik a vizet! Ezt nem azért mondom mert én egy nagy okoskodó tengerimalac tulajdonos vagyok, hanem mert nagyon sok olyan ismerősöm van aki így vesztette el a malacát... Tudom, hogy már nincs nyár de hidd el hogy ha jövő nyárra megfogadod ezt, a tengerimalacod sokkal boldogabb lesz!

2017. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hu rendben nem fürdetem köszi :)
2017. nov. 2. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem zavar, hogy a 7-es válasz 0%-os? Az összes malacomat hetente fürdettem (csak vízzel, macskasamponnal csak nagyon ritkán), és minimum 6, de inkább 8 évig éltek. Ha valaki hideg vízbe teszi és úgy hagyja, attól el tudom képzelni, hogy elpusztul, de a langyos víz, majd megtörléstől semmi baja nem lesz.
2017. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!