Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom szobatisztaságra...

Nem tudom szobatisztaságra nevelni a nyuszim. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Lassan hét hónapos lesz, és még mindig nem tudom, pedig hat hetes kora óta próbálkozom. Egy időben úgy tűnt, sikerült, de aztán valami miatt elfelejtette, és mindenhova bogyózik. Kinti nyuszi, mostmár széna is van alatta, hogy kicsit melegebb legyen, de így meg naponta cserélhetném, és egyszerűen nem győzöm már, hogy naponta vehetem az 500 forintos szénát... Néha látom, hogy kicsit sárga a forgács a WC-jében (próbáltam már simán, úgy se jött be neki), de legtöbbször a bogyó is elszórva van a ketrecben, és mindig pisis ott is. Mit tegyek? Így egyikünknek sem jó
2017. nov. 2. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A széna nem alom, hanem kaja!!! A wcbe fapelletet tegyél, a jetrecbe nem kell semmi. A szénatartó legyen a wc alatt, sheretnek kaja közben trónolni.
2017. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek alá, hogy ne fázzon? Azt hittem, szeretnek benne feküdni
2017. nov. 2. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fázik. Dupla rétegű a szőre. Az szigetel.
2017. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg szobatiszták nem lettek, semmit nem tettem alájuk, csak a wc-be fapelletet. Azóta szőnyeg van alattuk a ketrecben. Ha bealmozod a teljes ketrecet, akkor sosem lesz szobatiszta. A széna pedig táplálék, nem alom!!!

Egyébként a legtöbb nyuszinál a szobatisztaság a pisire vonatkozik, bogyókat azért szórogatnak szét.

Egyébként 7 hónapos korra már érett az ivartalanításra, az is elősegíti a dolgokat.

2017. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük az orvosát, azt mondta, ez egy tévhit... :/ pedig mindenhol ezt olvasni, hogy segít megoldani
2017. nov. 3. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok állatorvos nem ért a nyulakhoz, csak nem mondják meg.

Nyulakra specializálódott exos állatorvos mindenképpen ivartalanítást ajánl.

Láttam már nyuszit gennyes méhgyulladásban meghalni 2 éves korában. Ha a gazdiban lett volna annyi felelősség, hogy ivartalaníttasson, akkor még ma is élne a nyuszija.

2017. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Család utcában voltunk, ők elvileg hozzáértők
2017. nov. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!