Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra új hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy 8 hetes, pearl-camel kislány dzsungim, Pille, egy tenyésztőtől. Valamiért nincs igénye a tisztaságra. Egy helyre pisil, kakil. Vagyis pontosan oda, ahol a fészkét berendezte. Bár van neki rendes háza, meg kókuszdióháza is, ő az egyik kéztörlő gurigát választotta lakhelyéül és oda vackolt át. Ha fölé hajolok, elég büdös az az elszíneződött guriga... Egy ideig naponta cseréltem a kéztörlő gurigáját, azonban ez teljességgel felesleges, mivel így is, úgy is összepiszkítja, no meg, nem hiszem, hogy örült a gyakori házcserének.


Mit tehetnék ez ügyben? Hogyan szoktassam a wc-re? (A sarokban van egy kis sarok-wc, benne macskaalommal. Az előző dzsunginál ez bevált, nála miért nem?)


2016. szept. 17. 12:44
 1/5 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert az előző hörcsimet, Ninát, egy ismerősöm sózta rám. Egy két éves, állatkereskedéses (tehát valószínűleg belterjes alomból származó) dzsungit, aki még kézben sem volt soha, tehát vad volt. Alig élt nálam 3 hónapot, de így is matuzsálem volt.


De! Mindig kijárt a höri-wc-re, ott pisilt. A házából meg kitúrta a kakibogyókat, mikor már összegyűlt egy bizonyos mennyiség, majd onnan is igyekezett arrébb túrni a forgácsban, hogy kicsit messzebb legyen a háztól.


(Ez elég érdekes, mert ha úgy vesszük, Nina a bizonytalan származású, és gondolhatnánk, hogy pont ő az igénytelenebb az esetleges idegrendszeri problémái, ill. az állandó harckészültsége miatt. {Nem tudom mit csináltak vele, de elég gyakran csipogott. Mikor pedig megérezte a szagomat, vagy közeledtem felé, a levegőbe csapkodott a mancsaival. Nem is zargattam ezért, szelídíteni sem mertem, de enni adnom csak kellett, olyankor mindig odarohant a tálhoz és próbált harapni} Szóval pont fordítva várná az ember, ez így kicsit olyan, mint ha valamiféle személyiségük lenne)

2016. szept. 17. 12:44
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, még egy kérdés:


Megeheti azt a tápot, magokat, szárított lisztkukacot, amit lepisil?



Mert tulajdonképpen azt eszi. A gurigában él, ott alszik, eszik, piszkít. Mikor cserélgettem a gurigáit, akkor láttam mindig, hogy belevan ragadva az étele a pisibe. Kiszedjem ezeket minden nap? Vagy hagyjam ott? Vagy csak túl fiatal még a höri-wc-re? Az előzőt ugyebár elég idősen kaptam, lehet ő tudta mit kell tennie, de Pille még nem tudja?

2016. szept. 17. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a háza helyett +1 gurigát raknál inkább be? lehet, hogy az nagyon praktikus neki, és lehet, hogy sose fogja használni a WC-t, ebből is látszik, hogy nem a származás a lényeg, ezen hiába is gondolkozol annyit.
2016. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy mi lenne, ha kivennéd a gurigát?
2016. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bent van neki egy ház, egy kókuszház, meg két kéztörlő guriga. Igazából csak megszokásból hagytam bent ennyit, mert előző nem mert közlekedni, csak úgy ha beszaladt mindig a legközelebbibe és onnan tovább. De akkor csak két gurigát hagyok bent.
2016. szept. 17. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!