Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A futókorong vagy a futókerék...

A futókorong vagy a futókerék a jobb a sünik számára? Miért?

Figyelt kérdés

2017. nov. 23. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A futókerék több szempontból is problémás, hiszen a kicsibe nem fér el, a naggyal meg az a baj, hogy rácsozott, amit tilos nekik betenni, mert eltörik a lábukat. A futókerékről nem tudok semmit, nekem a házban szokott járkálni persze felügyelet mellett.
2017. nov. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az ilyen nagyobb állatoknak jobb a saját gyártású kerék, vagy korong mert a gyáriak nem mindig állatbarát termékek, kicsik és a futófelület sem mindig ideális, néha túl gyorsak és némelyikből nehezen tud kijönni az állat ha felgyorsul, sajnos ezeket tapasztaltam. Ettől még lehet, hogy vannak jó termékek is csak én nem találkoztam velük. Szeretek barkácsolni így hát az állatkámhoz méretezett játékokat magam készítettem. Ennek hiányában én is egy kis szabad mozgást javasolnék. Jónak mondható termékeket eddig csak hörcsögök és törpehörcsögök számára láttam.
2017. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én futókorongnak ezt néztem : [link]


És ha kereket vennék akkor ezt: [link]


Egyik sem jó?

2017. nov. 24. 20:15
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
De ezek jónak tűnnek, régebben ilyenekkel nem találkoztam, hasonlókat készítettem én is.
2017. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ezek közül melyik lenne a jobb?
2017. nov. 25. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehhez, de nekem a második szimpatikusabb. Az elsőn olyan, mintha könnyen lecsúszna róla a süni, a másodikat könnyebb szerintem hajtani, masszívabbnak tűnik.
2017. nov. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is a sünkerékre szavaznék, csak az anyagát tekintve van némi fenntartásom, azt sajnos a képről nem tudom megítélni, hogy mennyire síkos és kemény a futófelület. Lehet, hogy abba nem ártana ragasztani valami talp barátabb anyagot, de így nem tudom megítélni. Ami a korongot illeti, láttam már túlpörgött korongról lerepülő törpehörcsögöt a terrárium üvegéhez vágódni. Mondjuk túlélte de ezeket én kicsit leszabályoznám, hogy kicsit nehezebben forogjon, az-az ha nem fut az állat akkor a korong egy-két fordulat után álljon meg. A süninél a súlya miatt nem áll fen ez a veszély, ők szerintem nem tudják túlpörgetni.
2017. nov. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem is van sünim és én a másodikat használom! Ugy hívják tornádó taposó . Mikor forog semmi hangja nincs és könnyű tisztítani mivel ha a sün kerekezik belepiszkít. A korong a kis süniknek ajánlott. A futókereket pedíg a nagyoknak találták ki azonban ezt csak 3 hónapos kortól használhatja a süni. Előbb be rak be neki mert árt a gerincének!

Mindenképpen a második a jó választás!

2018. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekünk ez van, szerintem ez a legjobb. [link]

28 cm-esnél kisebbet semmiképp ne vegyél, mert tönkremegy a gerince, és ahogy írták 3 hónapos kis előtt semmi.


A teli kerékkel az a baj, hogy a süni nem jön ki kerekezés közben pisilni kakilni, egyrészt a nyakába hullik, másrészt naponta moshatod. Ez az apróluku kerék jó, mert a pisi átfolyik, a kaki meg egyben rajtamarad, reggelre meg is szárad csak le kell pattintani, elég hetente elmosni. Érdemes alátenni egy kis tálcát forgáccsal amibe lefolyhat a pisi, de nem alommal, mert akkor - legalábis a mienk - mindig be akar mászni a kerék alá azt hiszi az az alomtálca.

2018. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!